Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8715
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Z angielskim humorem o historii Anglii. Scenicznie

Wtorek, 20 września 2011, 15:09
Aktualizacja: 15:29
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Z angielskim humorem o historii Anglii. Scenicznie
Fot. Agrafka
Działający w Pradze The Bear Education Theatre wystawił dziś w Gimnazjum nr 1 anglojęzyczne przedstawienie pt. „The History Of England 1”. Aktorzy pochodzący z USA wraz z Polką grali przed uczniami już po raz drugi i wrócą za rok z nowym spektaklem.

Teatr „The Bear…”, w którym gra trzech aktorów: Olga Kukuła, Stephen Evonuk i John Paul Franke, ma na swoim koncie nagrodę z Unii Europejskiej za nowatorskie metody edukacyjne. Reżyserem i założycielem teatru jest David Fisher. Przedstawienie „The History Of England” zawiera w sobie scenki ilustrujące różne epoki, od Rzymian, aż po czasy królowej Elżbiety.

– Aktorów z tego teatru gościmy już po raz drugi w naszym gimnazjum. Poprzez formę teatralną, w ciekawy sposób można przekazują uczniom nie tylko wiedzę lingwistyczną, ale także informacje na temat historii Anglii. Artyści do zabawy wciągają również uczniów, co pozwala na większą integrację społeczności szkolnej – powiedziała Małgorzata Niepiekło, nauczyciel języka angielskiego w Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze.

Podczas spektaklu można było obejrzeć wojnę z Francją, zapoznać się z czasami, gdy panowali Celtowie, zobaczyć strój prawdziwego Wikinga, czy też króla Anglii Henryka VIII.

– Poprzez teatr i szczyptę angielskiego humoru przekazujemy uczniom w języku angielskim najważniejsze wydarzenia w historii Anglii, poczynając od Celtów, aż po czasy Królowej Elżbiety II. Chcemy przybliżać młodym ludziom zarówno język angielski, jak i kulturę brytyjską. W sposób interaktywny ukazujemy zarys wielkich postaci historycznych – mówi Olga Kukuła, aktorka z The Bear Education Theatre.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
230
Nigdy
20%
Rzadko
41%
Czasami
24%
Często
14%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Koszykówka
Wichoś walczy z Liderem
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group