Wtorek, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 7168
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Z angielskim humorem o historii Anglii. Scenicznie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 20 września 2011, 15:09
Aktualizacja: 15:29
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Działający w Pradze The Bear Education Theatre wystawił dziś w Gimnazjum nr 1 anglojęzyczne przedstawienie pt. „The History Of England 1”. Aktorzy pochodzący z USA wraz z Polką grali przed uczniami już po raz drugi i wrócą za rok z nowym spektaklem.

Teatr „The Bear…”, w którym gra trzech aktorów: Olga Kukuła, Stephen Evonuk i John Paul Franke, ma na swoim koncie nagrodę z Unii Europejskiej za nowatorskie metody edukacyjne. Reżyserem i założycielem teatru jest David Fisher. Przedstawienie „The History Of England” zawiera w sobie scenki ilustrujące różne epoki, od Rzymian, aż po czasy królowej Elżbiety.

– Aktorów z tego teatru gościmy już po raz drugi w naszym gimnazjum. Poprzez formę teatralną, w ciekawy sposób można przekazują uczniom nie tylko wiedzę lingwistyczną, ale także informacje na temat historii Anglii. Artyści do zabawy wciągają również uczniów, co pozwala na większą integrację społeczności szkolnej – powiedziała Małgorzata Niepiekło, nauczyciel języka angielskiego w Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze.

Podczas spektaklu można było obejrzeć wojnę z Francją, zapoznać się z czasami, gdy panowali Celtowie, zobaczyć strój prawdziwego Wikinga, czy też króla Anglii Henryka VIII.

– Poprzez teatr i szczyptę angielskiego humoru przekazujemy uczniom w języku angielskim najważniejsze wydarzenia w historii Anglii, poczynając od Celtów, aż po czasy Królowej Elżbiety II. Chcemy przybliżać młodym ludziom zarówno język angielski, jak i kulturę brytyjską. W sposób interaktywny ukazujemy zarys wielkich postaci historycznych – mówi Olga Kukuła, aktorka z The Bear Education Theatre.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 20-09-2011 15:49
The world is full of great pain, and great joy, my friend. The first keeps you on the path of growth, the latter makes the journey tolerable.....
~Zeus 20-09-2011 18:30
Salvatore? Hi mate, good to see you there!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group