Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 5897
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

XXIII Ritchey Uphill Race Śnieżka 2013: Zwycięstwa Kaczmarka i Hałajczak

Wiadomości: Karpacz
Wtorek, 13 sierpnia 2013, 13:14
Aktualizacja: 13:17
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Raz do roku Karkonoski Park Narodowy otwiera swoje bramy i pozwala zdobyć najwyższy szczyt Sudetów na rowerze. To nie jest zwykły wyścig. To wyzwanie dla prawdziwych twardzieli. Choć trasa ma tylko 14 km to aż 1000 m różnicy w pionie. Początek w Karpaczu na wysokości 600 m n.p.m. koniec na 1602 m n.p.m.

Ten dzień w roku 2013 wypadł 11 sierpnia. W słoneczną niedzielę 400 uczestników – taki jest limit ustalony przez KPN – ustawiło się na deptaku w centrum Karpacza. Punktualnie o 10.00 Burmistrz Miasta, Pan Bogdan Malinowski przywitał uczestników i dał sygnał do startu. Kolorowy peleton wyruszył ulicami Karpacza do Świątyni Wang, tam już na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego przez Strzechę Akademicką, Dom Śląski na sam szczyt Śnieżki.

Na mecie najlepszy okazał się Patryk Kaczmarczyk (Mitutoyo Azs Politechnika Wrocławska), który zwyciężył z dużą przewagą nad Danielem Formelą (Trek Gdynia) i Łukaszem Klimaszewskim (Mitutoyo Azs Politechnika Wrocławska). Wśród pań najszybsza okazała się Magdalena Hałajczak (Corratec Team) przed Małgorzatą Podgórską i Ewą Duszyńską (MTB Votum Team). Dla wszystkich zwycięzców nagrody ufundowała firma Pol – Sport Group, przedstawiciel marki Ritchey, sponsora tytularnego tegorocznej edycji.

Na każdego zawodnika, który dotarł na szczyt czekał pamiątkowy medal „Zdobywcy Śnieżki”, ciepła herbata, napoje izotoniczne marki Enervit i posiłek regeneracyjny oraz pamiątkowa limitowana koszulka kolarska ufundowana przez producenta firmę Vking Sport.
Kolejna okazja zdobycia Królowej Sudetów już za rok!

Zdjęcia i wyniki znajdziecie na www.uphillrace.pl i www.facebook.com/uphillrace

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~bikefun 14-08-2013 10:20
Kolejna możliwość zdobycia Śnieżki już 8 września , a nie jak błędnie piszecie za rok. Impreza nazywa się " Rowerem na Śnieżkę " . Więcej szczegółów na stronie : www.roweremnasniezke.pl Już zapisało się ponad 370 osób.
~czesio 14-08-2013 17:57
Zakaz wjazdu rowerem na Śnieżkę jest bez sensu. To chyba dla ochrony betonowej drogi.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group