Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 3320
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: XXIII Ritchey Uphill Race Śnieżka 2013: Zwycięstwa Kaczmarka i Hałajczak

Wtorek, 13 sierpnia 2013, 13:14
Aktualizacja: 13:17
Autor: MDvR
Karpacz: XXIII Ritchey Uphill Race Śnieżka 2013: Zwycięstwa Kaczmarka i Hałajczak
Fot. użyczone
Raz do roku Karkonoski Park Narodowy otwiera swoje bramy i pozwala zdobyć najwyższy szczyt Sudetów na rowerze. To nie jest zwykły wyścig. To wyzwanie dla prawdziwych twardzieli. Choć trasa ma tylko 14 km to aż 1000 m różnicy w pionie. Początek w Karpaczu na wysokości 600 m n.p.m. koniec na 1602 m n.p.m.

Ten dzień w roku 2013 wypadł 11 sierpnia. W słoneczną niedzielę 400 uczestników – taki jest limit ustalony przez KPN – ustawiło się na deptaku w centrum Karpacza. Punktualnie o 10.00 Burmistrz Miasta, Pan Bogdan Malinowski przywitał uczestników i dał sygnał do startu. Kolorowy peleton wyruszył ulicami Karpacza do Świątyni Wang, tam już na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego przez Strzechę Akademicką, Dom Śląski na sam szczyt Śnieżki.

Na mecie najlepszy okazał się Patryk Kaczmarczyk (Mitutoyo Azs Politechnika Wrocławska), który zwyciężył z dużą przewagą nad Danielem Formelą (Trek Gdynia) i Łukaszem Klimaszewskim (Mitutoyo Azs Politechnika Wrocławska). Wśród pań najszybsza okazała się Magdalena Hałajczak (Corratec Team) przed Małgorzatą Podgórską i Ewą Duszyńską (MTB Votum Team). Dla wszystkich zwycięzców nagrody ufundowała firma Pol – Sport Group, przedstawiciel marki Ritchey, sponsora tytularnego tegorocznej edycji.

Na każdego zawodnika, który dotarł na szczyt czekał pamiątkowy medal „Zdobywcy Śnieżki”, ciepła herbata, napoje izotoniczne marki Enervit i posiłek regeneracyjny oraz pamiątkowa limitowana koszulka kolarska ufundowana przez producenta firmę Vking Sport.
Kolejna okazja zdobycia Królowej Sudetów już za rok!

Zdjęcia i wyniki znajdziecie na www.uphillrace.pl i www.facebook.com/uphillrace

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
904
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group