Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8429
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: XXIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych - piątek

Sobota, 6 sierpnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 lutego 2006, 14:38
Autor: Damian Milko
Jelenia Góra: XXIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych - piątek
Fot. Damian Milko
Za nami pierwszy, inauguracyjny dzień XXIII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych. To wielkie wydarzenie rozpoczęło się w piątek, punktualnie o godzinie 17.
Pierwszy występ należał do weteranów jeleniogórskiej sceny - Teatru Pinezka. Ten rodzinny zespół, składający się z Przemysława Grządzieli oraz jego trojga dzieci, obchodzi w tym roku swoje 25 lecie. "Pinezkologia" to humorystyczny występ klaunów, który został nagrodzony przez publiczność wielkimi brawami.

Jako drudzy na tegorocznych teatrach zaprezentowali się artyści z teatru Caspar. Spektakl był wyjątkowy, ponieważ aktorami były dzieci.Tegorocznej publiczności było dane oglądać spektakl "Fauna", czyli pantomimiczną podróż do świata zwierząt.

Pierwszym zagranicznym zespołem był niemiecki duet Aerial Theatre. Ellen Urban i Phillip Schaefer stworzyli przedstawienie, które zadziwiało wysokościowymi występami na linie oraz graną na żywo muzyką.

Jako następny zaprezentował się polsko-ukraiński Teatr Nikoli. W swoim przedstawieniu "Święto kucharza" został przedstawiony oczywiście kucharz robiący tort. Spektakl kończy się aktywnym udziałem publiczności.

W tle zachodzącego słońca rozpoczął się niemiecki spektakl "Magia tęczy" przygotowany przez Alarmtheater. To widowiskowe przedstawienie przyciągnęło tłumy publiczności, która siedząc wokół aktorów na "schodkach" placu ratuszowego tworzyła w światłach reflektorów specyficzny klimat.

Półtora godzinny występ pobudził widzów, którzy następnie udali się na spektakl "Carmen" przygotowany przez teatr Oplasteatro z Włoch. Miłosna historia na koniec dnia okazała się genialnym przedstawieniem, którym publiczność była zachwycona.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group