Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 7069
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: XX-lecia w brudach

Niedziela, 25 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 25 marca 2007, 13:14
Autor: TEJO
Jelenia Góra: XX-lecia w brudach
Fot. Dudyński
Zaśmiecone zakątki na cieplickim osiedlu.

Mieszkańców osiedla XX-lecia trapi nie tylko uciążliwość remontów niektórych dróg, ale także pełne śmieci miejsca, których nie sposób nie zauważyć.
– Widzimy to na co dzień, ale odpowiedzialne służby chyba mają kłopot ze wzrokiem – twierdzi pan Jerzy.

Tak jest w najstarszej części XX-lecia i pobliskich pagórkach obranych za miejsce libacji przez okolicznych amatorów tanich trunków spożywanych pod chmurką. – Za tym śmietnikiem i szczurów nie brakuje. Ktoś podobno widział gryzonie – powiedziała naszemu reporterowi jedna z mieszkanek osiedla. Jej zdaniem winni są sami mieszkańcy, którzy wyrzucają śmieci byle jak i bez żadnych zabezpieczeń.
– Ludzie nie używają worków, aby to zapakować. Sprawa segregacji tutaj nie trafiła. Śmieci są roznoszone przez zdziczałe koty i lisy z pobliskich łąk. Swoje robi wiatr – usłyszeliśmy.

Nieco dalej popularne miejsce (skałki i łąka) do spacerowania jakoś nie zachęca swoim wyglądem. Pijacy przytargali nawet stare meble: jest zużyta kanapa, jakieś poduszki. No i fanty w postaci pustych butelek walających się niemal wszędzie. – A niech sobie piją, byle by potem posprzątali. Zabrali ze sobą te śmieci. Ale to tylko pobożne życzenie – mówią ciepliczanie.
Zaś pijacy bywają nie tylko obleśni, ale i agresywni. Mieszkańcy obawiają się, że najgorsze przed nimi: idzie wiosna, to „trunkowych” gości będzie jeszcze więcej.

Ludzie z XX-lecia rozumieją kłopoty straży miejskiej, która przecież nie może być wszędzie. Proszą jednak o częstsze wizyty na osiedlu, zwłaszcza na jego tyłach. Może mandaty dadzą brudasom nauczkę?

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group