Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 8334
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: XVI Mistrzostwa Polski z Jajem już za nami

Wtorek, 29 marca 2016, 14:02
Aktualizacja: 15:33
Autor: PR
Karpacz: XVI Mistrzostwa Polski z Jajem już za nami
Fot. Użyczone
W Wielkanocny Poniedziałek na stoku Lodowiec w Karpaczu odbyły się XVI Mistrzostwa Polski z Jajem. Jak co roku, największą popularnością cieszył się konkurs ,,Rzut Jajem w portret Burmistrza”, który wygrał Paweł Łoźnicki.

Wielkie emocje towarzyszyły także konkursowi „Stalowe Jajo”, w którym główną nagrodą był weekend w Hotelu Karkonosze. Oczywiście nie zabrakło konkursów dla dzieci na najładniejszą pisankę i najciekawszą babeczkę świąteczną, które odbywały się w Chacie Karkonoskiej.

Każdy mógł skosztować przygotowanej z 2016 jaj giga-jajecznicy, nad której przygotowaniem czuwał Józef Żądło (Towarzystwo Miłośników Karpacza) i kucharze z Hotelu Karkonosze.

Najlepszym uczestnikom w konkursie „Rzut jajem na odległość” nie udało się niestety pokonać zeszłorocznego rekordu (63 m). W tym roku do zwycięstwa Maksymilianowi Pszoniakowi wystarczyło posłanie jajka na odległość 62 metrów.

Co roku puchar i upominki otrzymuje osoba, która na Mistrzostwa Polski z Jajem przybywa z najbardziej odległego miejsca od Karpacza. Tym razem gościliśmy turystów ze Stanów Zjednoczonych, Kazachstanu i Anglii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group