Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 4050
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wzruszający spektakl niezwykłych aktorów

Środa, 23 października 2019, 11:24
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 października 2019, 10:33
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wzruszający spektakl niezwykłych aktorów
Fot. Przemek Kaczałko
We wtorkowy poranek w Miejskim Domu Kultury "Muflon" odbyła się premiera spektaklu "Czarno to widzę", w którym wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół Katolickich u św. Pankracego w Jeleniej Górze oraz podopieczni Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Światełko” ze Szklarskiej Poręby, a także przedstawiciele MDK „Muflon". Było pięknie i wzruszająco!
Przedstawienie jest efektem dwumiesięcznego projektu, który jest realizowany w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021. To projekt, w którym angażują się osoby prywatne, reprezentujące instytucję kultury, szkołę i stowarzyszenie - powiedziała Agnieszka Gierus, reżyserka spektaklu.

W przedstawieniu wystąpili: Paulina Pelc, Karina Grzech, Maria Tkacz, Tymon Gierus, Szymon Jagucki z Zespołu Szkół Katolickich oraz Jan Stępień ze Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych "Światełko".

W minionych dwóch miesiącach odbywały się próby do spektaklu oraz nagrania dzieci. Bajka oparta na podstawie "Bursztynu" Aleksandry Chmielewskiej opowiada o niewidomym dziecku.

Przewrotnie zrobiliśmy to w technice "czarnego teatru", która jest podróżą w ciemność. Gdy wokół nas robi się ciemno, wyostrzają się zupełnie inne zmysły. Chcemy, żeby dzieci skupiły się na przekazie, grze rekwizytów, które świecą w ultrafiolecie. Przekaz jest ciekawy, bowiem o niewidomym dziecku opowiadają dzieci ze swojej perspektywy - opowiada Agnieszka Gierus.

W ramach przygotowań do premiery dzieci odbywały warsztaty plastyczne, nagrywały swoje role w formie słuchowiska, które będzie można wysłuchać na płytach. Była to doskonała okazja do integracji z niepełnosprawnymi rówieśnikami, a dzięki projektowi stworzyli zgraną paczkę, wrażliwych młodych ludzi.

Organizatorzy zapewniają, że będzie jeszcze okazja, aby zobaczyć spektakl "Czarno to widzę" - prawdopodobnie w grudniu.

Twoja reakcja na artykuł?

13
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group