Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 13 grudnia
Imieniny: Łucji, Otylii
Czytających: 12835
Zalogowanych: 61
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Wzorowo zorientowani

Niedziela, 19 marca 2006, 0:00
Autor: rylit
Kotlina Jeleniogórska: Wzorowo zorientowani
Fot. rylit
Puchar Wagarowicza to trofeum, które można było zdobyć podczas zakończonych w niedzielę zawodów pierwszej rundy Pucharu Dolnego Śląska w Marszach na Orientację.

Impreza odbyła się w lasach pomiędzy Jeżowem Sudeckim, Siedlęcinem a Jelenią Górą, na terenach byłego poligonu wojskowego. Gospodarzem był Klub Turystyki Kwalifikowanej „Łapiguz” w Siędlęcinie. Tam zorganizowano odprawę przed startem oraz podsumowanie sezonu 2005 powiązane z wręczeniem pucharów i dyplomów. Trafiły one, między innymi do rąk Marcina Misiewicza oraz Pawła Mazura.

Po części oficjalnej zawodnicy zostali przewiezieni na miejsce startu, skąd wyruszyli na wyznaczone trasy o różnej skali trudności w zależności od kategorii wiekowej. Niezbędnym okazał się kompas oraz poczucie orientacji w lasach.
Najstarsi i najbardziej doświadczeni uczestnicy wyruszyli na trasę etapu nocnego.

Imprezę współorganizowali: PTTK Odział ”Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze, kluby ludowych zespołów sportowych z Jeleniej Góry i Jeżowa, jeżowski urząd gminy i siedlęcińska rada sołecka.

Sonda

Czy parkujesz samochód pod domem/ blokiem czy w garażu?

Oddanych
głosów
793
Pod domem/blokiem na parkingu
58%
W garażu
34%
W inny sposób
8%
 
Głos ulicy
Lampa naftowa w domu
 
Warto wiedzieć
Fortuny robią wrażenie. Oto najbogatsi Polacy ostatnich lat
 
Rozmowy Jelonki
Odczarować śmierć
 
Aktualności
Powiat karkonoski dziękuje swoim zasłużonym
 
Jelonka wczoraj
Za kratkami fajnie nie było
 
Inne wydarzenia
Pobiegną ulicami Jeleniej Góry
 
Pogoda
Uwaga kierowcy, warunki będą bardzo zdradliwe
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group