Czwartek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 5027
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wzorowo przeszkolili przyszłych przedsiębiorców

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 5 czerwca 2009, 8:11
Aktualizacja: 8:15
Autor: Angela
Fot. Angela
W auli Kolegium Karkonoskiego podsumowano wczoraj jeleniogórską edycje projektu "Zostań przedsiębiorcą" organizowaną wspólnie przez Fundację Edukacji Europejskiej w Wałbrzychu i Wydział Techniczny Kolegium Karkonoskiego. Uczestnicy chwali się osiągnięciami oraz zdobytą wiedzą, którą z pewnością przyda im się w budowaniu przyszłej kariery zawodowej.

Studenci czterech uczeni, w tym Wydziału Technicznego KK, ośrodka zamiejscowego Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego i Wyższej Szkoły Menadżerskiej w Sobieszowie od stycznia do maja brali udział w kilkunastu spotkaniach z organizatorami projektu.

Tam dowiedzieli się jak założyć własną działalność gospodarczą, jak ją prowadzić by osiągnąć sukces oraz skąd pozyskać pomoc finansową. Wydział Techniczny Kolegium Karkonoskie było współorganizatorem podsumowania projektu.

W grudniu ubiegłego roku zgłosiła się do nas Sylwia Petryna, która prowadziła zajęcia w ramach tego projektu z Fundację Edukacji Europejskiej w Wałbrzychu i zaprosiła nas do współpracy jako współorganizatora – mówi Danuta Fijałkowska, prodziekan wydziału Technicznego Kolegium Karkonoskiego w Jeleniej Górze.

– W styczniu, marcu i maju br. na naszym wydziale odbyły się spotkania z panią Petryną, jako konsultantem. Nasi studenci przygotowywali również pytania, o to co jest potrzebne do uruchomienia działalności, jak wystartować, gdzie szukać pomocy itp. i otrzymywali na nie odpowiedzi. Zainteresowanie studentów z naszego wydziału był tak duże, że pani Petryna zaprosiła nas do współorganizowania tego spotkania kończącego cały projekt.

Projekt cieszył się ogromnym zainteresowaniem ze strony studentów wydziału, którzy przygotowywali pytania do konsultantów, część z nich wysyłali mailowo oraz sami organizowali kolejne spotkania. Jak mówi Danuta Fijałkowska, część studentów obecnie pracuje na zlecenia dla poszczególnych firm i poważnie myśli o otworzeniu działalności tuż po zakończeniu studiów. Na dzisiejszym spotkaniu swoje sukcesy prezentowali ci, którzy wzięli udział w projekcie „Zostań Przedsiębiorcą” w latach poprzednich.

Jednym z byłych absolwentów Kolegium Karkonoskiego Wydziału Technicznego, który skorzystał z tego projektu dwa lata temu i obecnie założył własną działalność jest Maciej Bartkiewicz, obecnie właściciel firmy b-Art Studio, która zajmuje się filmowaniem i animacją. Pan Maciej na wczorajszym spotkaniu mówił jak doszło do tego, że założył własną firmę i jaki ma z tego profity. O swoim biznesie opowiadali również wałbrzyszanie, którzy założyli firmę zajmującą się usługami internetowymi, w tym m.in. zakładaniem stron internetowych w całej Polsce, a nawet i na świecie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Tropiciel 5-06-2009 9:44
Dlaczego na przeszkolenie nie wyslano naszego prezydenta Obrebalskiego , moze nauczylby sie przedsiebiorczości ,egzekwowania od podleglych miastu sluzb odpowiedniej pracy , jakości zwlaszcza , oszczedności w wydawaniu pieniędzy chociazby wyplacanie za fuszerke remontowanych dróg, w zapyzialym brudnym mieście a co najwazniejsze moze poznalby metody i sposob na rozwój gospodarczy miasta ktory by skutecznie wdrożyl. Niewątpliwie wzorowe przeszkolenie może i dopomoże p.prezydentowi pomóc w przyszlej karierze.
~Przedsiębiorca 5-06-2009 12:46
Oj, naiwni, naiwni, naiwni - Jak dziecko we mgle, jak .... .
~Sygma 5-06-2009 23:16
Marzyciele - zwlaszcza w Jeleniej Górze !! Ale dobre i to ...
~jeż 6-06-2009 11:45
Rzeczwiscie Wydział Techniczny KK- to "najlepsze" miejsce zdobywania wiedzy ekonomicznej !!
~ 6-06-2009 12:57
do uczestnikow: jedna firma odpadla u nas miescie :szambo- nurek interes dobry tylko pamietajcie ze trzeba faktury wystawiac
~do ~jeż 6-06-2009 18:09
No to sprwdź statystyki, i okaże sie, że po WGRiT UE są bezrobotni, a po WT nie ma. Zatem rzeczywiście - Wydział Techniczny KK- to "najlepsze" mijsce, bo są zainteresowanii i jest wola. A przy okazji-, tak dla potwierdzenia powyższego - z informacji przekazanych przez FEE wynika, że na spotkaniu nie pojawili się przedstwiceile żadnej z posostałych uczleni Jeleniej Góry ani loklanych władz - choć byli oficjalnie zaproszeni.
~ 7-06-2009 15:35
W PROWIDENCIE TEZ ZACZELY SIE SZKOLENIA NA LEGALNEGO PRACOWNIKA LEGALNEJ LICHWY

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group