Sobota, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 8771
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wzmożone kontrole na dolnośląskich drogach

Niedziela, 6 maja 2012, 13:36
Aktualizacja: 13:39
Autor: red
Region: Wzmożone kontrole na dolnośląskich drogach
Fot. Archiwum
Dzisiaj od godziny 6.00 policjanci ruchu drogowego prowadzą na dolnośląskich drogach wzmożone działania kontrolne pod kryptonimem „PRĘDKOŚĆ”. Funkcjonariusze sprawdzają czy kierujący stosują się do przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach. Z uwagi na to, że wielu z nas przedłużyło sobie majowy weekend i dzisiaj w związku z powrotami należy spodziewać się wzmożonego ruchu, policjanci apelują o rozwagę, wyobraźnię i przestrzeganie przepisów na drodze.

Podczas wzmożonych kontroli policjanci sprawdzają również stan trzeźwości kierujących, stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci, stan techniczny pojazdów oraz przestrzeganie przez kierujących innych przepisów, mających wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Podczas realizowanych działań, kontrole przy wykorzystaniu urządzeń do pomiaru prędkości i trzeźwości, będą prowadzić patrole policyjne przy współpracy także z funkcjonariuszami innych służb. Celem tych działań jest zapobieżenie wypadkom drogowym oraz przestrzeganie obowiązujących przepisów prawnych przez uczestników ruchu.

- Niezdyscyplinowani kierowcy w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Zadbajmy więc o nasze bezpieczeństwo. Zachowajmy na drodze czujność, kierujmy się zdrowym rozsądkiem, wykażmy wyobraźnią i przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego - przypomina asp. Paweł Petrykowski z komendy wojewódzkiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
262
Tak
62%
Nie
38%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Aktualności
Zumba dla wszystkich
 
Aktualności
Pobiegli dla Filipka
 
112
Zderzenie na Sudeckiej
 
Piłka nożna
Dla kogo szlagier jeleniogórskiej okręgówki?
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group