Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 6193
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wzmocnienia AZS KK

Czwartek, 28 grudnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 28 grudnia 2006, 21:13
Autor: Wojciech Strzebińczyk
Działacze AZS-u Kolegium Karkonoskie Jelenia Góra od dłuższego czasu szukali potencjalnych wzmocnień dla swojego zespołu. Za sprawą Wisły Can-Pack Kraków stał się możliwy transfer do jeleniogórskiego zespołu Edyty Błaszczak. 21-letnia zawodniczka została wypożyczona do końca sezonu.

- Dosłownie przed momentem udało się zakończyć wszystkie kwestie związane z tym transferem - powiedział w rozmowie z nami Rafał Sroka. - Uważam, że Edyta będzie graczem, który bardzo zbilansuje grę naszego zespołu w ataku. Jest zawodniczką bardzo dobrze wyszkoloną technicznie, o bardzo dużych możliwościach gry na pozycjach rzucającego obrońcy jak również prowadzącej grę. Bardzo liczę na jej grę w obronie, czemu nie raz dała dowód zwłaszcza podczas Mistrzostw Europy do lat 20. Jest w szerokiej kadrze narodowej Polski i ten okres, kiedy przygotowywała się z zespołem seniorskim w okresie letnim do eliminacji Mistrzostw Europy zaprocentuje w drugiej rundzie rozgrywek Ford Germaz Ekstraklasy. Jest graczem, który wprowadzi inną jakość gry zespołu, a jest nam to bardzo potrzebne, zwłaszcza, że gramy wąskim składem i wielokrotnie przygotowanie taktyczne przeciwników do spotkań z nami było ułatwione. Teraz będziemy mieli więcej możliwości i z tego bardzo się cieszę. Wierze, że Edyta pomoże zespołowi w osiągnięciu celu, jakim jest utrzymanie zespołu w ekstraklasie - dodał szkoleniowiec AZS-u Kolegium Karkonoskiego.

Zawodniczka już jutro dołączy do drużyny i razem z zespołem będzie się przygotowywać do najbliższego spotkania z Dudą Tęczą PWSZ Leszno.

Edyta Błaszczak w obecnym sezonie wystąpiła w dziesięciu meczach spędzając na parkiecie niespełna siedem minut. Średnio w każdym spotkaniu zdobywała 2.1 punkty oraz 0.6 zbiórki i 0.3 asysty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group