Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 9184
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Wyzwanie dla uczniów z Karpacza

Piątek, 8 listopada 2019, 10:03
Autor: WAC
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Ratowników Górskich w Karpaczu mogli sprawdzić swoje siły w Szkolnym Skills Challenge „Mierz Wysoko”, organizowanym przez Fundację Marcina Gortata „MG 13” oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Uczniowie z Karpacza byli wśród czterdziestu szkół podstawowych z całej Polski,  zakwalifikowanych do udziału w projekcie. W jego trakcie dzieci pokonują na czas specjalnie przygotowany tor sprawnościowy, którego poszczególnymi elementami są zadania związane z dyscyplinami sportowymi najczęściej uprawianymi podczas zajęć wychowania fizycznego. W każdej ze szkół na podstawie uzyskanego czasu wyłanianych jest dwóch zwycięzców - jeden chłopiec i jedna dziewczynka.

Na podstawie czasów uzyskanych podczas szkolnych eliminacji we wszystkich placówkach wyłoniona zostanie finałowa grupa (5 dziewczynek i 5 chłopców), która stanie do rywalizacji w Ogólnopolskim Finale Szkolnego Skills Challenge „Mierz Wysoko”. Odbędzie się on w Łodzi – rodzinnym mieście Marcina Gortata. Nagrodą dla zwycięzców jest trening z Marcinem Gortatem oraz sprzęt sportowy.

W tym roku, oprócz uczniów Szkoły Podstawowej im. Ratowników Górskich w Karpaczu, w teście udział wzięli też młodzi sportowcy ze szkół podstawowych z Jeleniej Góry, Kowar, Mysłakowic, Barcinka, Podgórzyna i Piechowic. Łącznie ponad 90 zawodników z klas IV – VI zmierzyło się z tegoroczną trasą, a najszybszymi w Karpaczu okazali się Malwina Wakor wśród dziewcząt i Kevin Kupczyk wśród chłopców.

Twoja reakcja na artykuł?

24
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
1
4%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
253
Nigdy
20%
Rzadko
41%
Czasami
25%
Często
14%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Koszykówka
Wichoś walczy z Liderem
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group