Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 8315
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wywożą uciążliwy i brudzący miał

Piątek, 5 czerwca 2009, 13:13
Aktualizacja: 13:47
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Wywożą uciążliwy i brudzący miał
Fot. TEJO
Reszki miału kamiennego, który od kilku dni jest zmorą pieszych chodzących śródmiejskim traktem, sprzątali dziś pracownicy służb komunalnych.

Drogowcy, którzy posypali pasaż śródmiejski miałem kamiennym, stwierdzili, że był to sposób na wypełnienie szczelin pomiędzy kostkami, którymi 10 lat temu wyłożono większość nawierzchni ulicy 1 Maja i Konopnickiej. Z czasem spoiny wypłukały się, a przejście kostką było szczególnie uciążliwe dla pań na wysokich obcasach.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów wykorzystał więc darmową siłę roboczą nóg przechodniów. Ale jeleniogórzanie nie kryli niezadowolenia z takiej metody robót. Miał kamienny, zwłaszcza po deszczu, łatwo przyczepiał się do podeszew butów i brudził odzież. A właściciele sklepów musieli codziennie wymiatać z posadzek szufelki brudu.

Dziś pracownicy służb komunalnych czyścili resztki miału, który spłynął z deszczówką. Wszystkiego jednak wywieźć nie zdołają, a jeleniogórzanie będą musieli poczekać na kilka solidnych ulew, aby trakt śródmiejski został doprowadzony do stanu sprzed posypania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1202
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group