Zalogowanych: 17

Jelenia Góra: Wywalczyli trzy punkty

Środa, 28 kwietnia 2021, 15:02
Aktualizacja: 15:29
Drugi zespół juniorów starszych Karkonoszy po bardzo emocjonującym meczu pokonał Lechię Dzierżoniów 4:3. Drużyna, która w większości jest złożona z młodszych zawodników (pierwszy zespół występuję w lidze makroregionalnej) - pokazała charakter i wolę walki.

Początek meczu nie układał się po myśli gospodarzy, którzy zostali zepchnięci na własną połowę, a w 14. minucie stracili bramkę po trafieniu Dominika Jagielskiego. Strata gola zmobilizowała Karkonosze do podjęcia walki i w 22. minucie Miłosz Kamiński wyrównał na 1:1. Trzy minuty później było już 2:1, a gola z rzutu karnego (po faulu na Kamińskim) zdobył Miłosz Michalik. W 36. minucie było już 3:1, za sprawą celnej główki Michalika. W drugiej połowie przyjezdni nie rezygnowali z walki i już w 48. minucie złapali kontakt za sprawą Jagielskiego. W 70. minucie Jakub Kozłowski wyrównał na 3:3, ale ostatnie słowo należało do biało-niebieskich - wynik na 4:3 ustalił Kacper Tomaszewski. W doliczonym czasie drugą żółtą, a w konsekwencji - czerwoną kartkę, ujrzał zawodnik gości - Emil Buczyński.

MKS Karkonosze Jelenia Góra - Lechia Dzierżoniów 4:3 (3:1)

Karkonosze: Mieszała - Nalewajczyk (88' Kossowski), Kania, Kowalski, Michalik (46' Gronowski), Galos (46' Woliński), Frankiewicz (80' Białek), Wąsiewski, Kamiński (90' M. Gwaj), Tomaszewski, Nygbur.
Lechia: Krzyżaniak - Kozłowski, Przewoźny, Kuprowski (88' Rzońca), Ziółkowski (46' Segda), Skawiński (46' Franaszczyk), Nawrot, Busch (78' Karecki), Watuszko (83' Skwarło), Zator, Jagielski.