Czytających: 11273

Jelenia Góra: Wyszarpali zwycięstwo!

Poniedziałek, 2 grudnia 2019, 7:08
Aktualizacja: 7:18
Niesamowite emocje towarzyszyły niedzielnemu pojedynkowi Sudetów Jelenia Góra w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie podopieczni Rafała Niesobskiego po zaciętym meczu pokonali rezerwy Stali.

Spotkanie 11. kolejki II ligi (gr. D) miało niecodzienny przebieg. W pierwszej odsłonie zdecydowanie lepiej spisywali się jeleniogórzanie, którzy wygrali tę część gry 34:16. W drugiej kwarcie gospodarze poprawili skuteczność i zmniejszyli straty do naszego zespołu (do szatni oba zespoły schodziły przy stanie 46:56). Kolejna odsłona ponownie należała do koszykarzy z Ostrowa Wielkopolskiego, a postawa Sudetów już dawno nie była tak przeciętna (zdobyli tylko 12 punktów). Tym samym na decydująca kwartę obie ekipy wychodziły przy stanie 74:68. Do 34. minuty inicjatywa była po stronie miejscowych (prowadzili 80:76), ale od tego momentu coraz lepiej spisywali się goście, którzy zdobyli 9 punktów z rzędu (80:85). Ostrowianie nie rezygnowali z walki o pełną pulę i do końca miejscowi kibice oglądali zacięty pojedynek, jednak koszykarze Sudetów nie pozwolili rywalom zbliżyć się na mniej niż 2 punkty i właśnie taką różnicą wygrali starcie ze Stalą.

Kolejny mecz Sudetów w niedzielę (8.12, godz. 18:00) w Jeleniej Górze. Do hali przy ul. Sudeckiej przyjedzie Ogniwo Szczecin. Dzięki wygranej jeleniogórzanie zachowali drugą pozycję w tabeli grupy D (prowadzi Śląsk II Wrocław, który jako jedyny pokonał nasz zespół). Ekipa rezerw Stali Ostrów Wielkopolski jest przedostatnia (1 zwycięstwo, 9 porażek). Nasz najbliższy rywal jest 9. (4 zwycięstwa, 6 porażek).

BM Slam Stal II Ostrów Wielkopolski - Sudety Jelenia Góra 95:97 (16:34, 30:22, 28:12, 21:29)

Stal: Ryżek 32 (10 zbiórek), Wojciechowski 27, Chmielarz 13, Marek 6, Pawlik 4, Główka, Fornalik.
Sudety: Kozak 25, P. Ostrowski 19, Ł. Niesobski 16, Minciel 13, Pawlak 9, Szpyrka 6, Jyż 5, D. Ostrowski 4, Kanecki.
Sędziowali: Krzysztof Fila, Mikołaj Kozubiński.