Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 3401
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Wysysanie benzyny z fiatów

Wtorek, 19 lutego 2008, 8:19
Aktualizacja: 8:33
Autor: TEJO
Dolny Śląsk: Wysysanie benzyny z fiatów
Fot. Archiwum
Jak bez przeszkód kraść paliwo z cinque lub seicento, wiedzą przestępcy, którzy opanowali sposób na spuszczenie paliwa ze zbiornika.

Pisze o tym Polska Gazeta Wrocławska we wtorkowym wydaniu. – Konstrukcja tych samochodów umożliwia przecięcie przewodu paliwowego i spuszczenie benzyny z baku. Boleśnie przekonało się o tym w ciągu ostatnich tygodni wielu właścicieli fiatów. Za wymianę wlewu i przewodu musieli zapłacić ponad 300 zł – przestrzega dziennik.

Poszkodowanych jest coraz więcej. Złodziejski proceder ułatwia budowa. Bardzo łatwo można do przewodu paliwowego dostać się z tyłu samochodu. – Kilkunastu amatorów cudzego paliwa wpadło już w ręce policji – zauważa gazeta.

Co ciekawe, choć fiaty jeżdżą po całej Europie (i nie tylko) tylko Polacy wpadli na pomysł, że można z nich wyssać paliwo. Dlatego producent nie zamierza nic zmieniać w budowie pojazdu ani stosować dodatkowych pancernych zabezpieczeń. Właścicielom pozostaje ostrożność, a policjantom – skuteczność w wyłapywaniu coraz bardziej rozzuchwalonych złodziei.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group