Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 3710
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wysypiska śmieci w centrum miasta. Jak urwać łeb hydrze?

Czwartek, 5 stycznia 2012, 8:03
Aktualizacja: Piątek, 6 stycznia 2012, 8:39
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Wysypiska śmieci w centrum miasta. Jak urwać łeb hydrze?
Fot. Angela
Opony, lodówki, butelki, karoseria samochodowa, leki i strzykawki – wszystko to można znaleźć na dzikim wysypisku śmieci przy ul. Kasprowicza w Jeleniej Górze. Jeleniogórzanie są nim oburzeni, a służby miejskie tłumaczą, że problem wysypisk to „hydra wielogłowa”.

O tym, jak wygląda teren przy ul. Kasprowicza w Jeleniej Górze, poinformowali nas mieszkańcy, którzy sprawę zgłaszali też do straży miejskiej. Strażnicy twierdzą jednak, że niejednokrotnie wysyłali pisma z prośbą o interwencję i posprzątanie terenu, ale nie było żadnej reakcji.

- Problem dzikiego wysypiska przy pustostanie dawnej bazy pogotowia istnieje od dwóch lat. Od tego czasu, co roku dzikie wysypisko się rozrasta, i nie ma komu tego posprzątać. Wysyłaliśmy pisma do różnych służb z prośbą o posprzątanie i ogrodzenie terenu, w tym do Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, stacji pogotowia czy ochrony środowiska. Niestety nie ma żadnego działania – mówi Artur Wilimek, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Tymczasem Ewa Tomera z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Jeleniej Górze mówi, że do magistratu nie trafiły żadne pisma informujące o dzikim wysypisku przy ul. Kasprowicza.
– Zajmiemy się sprawą i postaramy się posprzątać ten teren. Jednak prawda jest taka, że to sami mieszkańcy tworzą dzikie wysypiska, które są jak hydra wielogłowa. Sprzątamy takie dzikie wysypisko, a po kilku dniach na tym samym miejscu lub obok, tworzone jest kilka kolejnych.

– W minionym roku wywieźliśmy 27 takich dzikich wysypisk czyli niemal 49 ton odpadów. Koszt tych prac to ponad 23 tys. zł. Za te pieniądze można byłoby zrealizować wiele innych miejskich zadań – mówi Ewa Tomera.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (52) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group