Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3615
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wysyp jelonków przy ratuszu – video

Środa, 30 września 2009, 11:53
Aktualizacja: Czwartek, 1 października 2009, 7:49
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Wysyp jelonków przy ratuszu – video
Fot. TEJO
Tłum dziewcząt i chłopców przemaszerował dziś śródmiejskim traktem, aby dotrzeć na plac Ratuszowy, gdzie zorganizowano plener plastyczny dla przedszkolnych dzieci. Reprezentacje niemal wszystkich przedszkoli w Jeleniej Górze rysowały jelonka, a prace podziwiał prezydent miasta Marek Obrębalski. W konkursie wygrali wszyscy.

Kto chciał zobaczyć wychowanków niemal wszystkich przedszkoli w mieście, miał ku temu okazję dziś. O godzinie 10 sprzed pomnika jelonka na skwerze przy ulicy 1 Maja ruszyła parada przedszkolaków, której w marszowych rytmach przygrywał zespół Jelonka Brass Band. Tłum dzieci z wychowawczyniami oraz uczniami cieplickiego Liceum Plastycznego skierował się na Rynek. Ten był areną III Pleneru Plastycznego zorganizowanego przez Przedszkole nr 10, które do udziału w tej najbardziej masowej w mieście imprezie artystycznej zaprosiło pozostałe placówki przedszkolne.

W barwnym korowodzie szła także Małgorzata Kasztelan, dyrektor Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych, który objął patronatem plener dla dzieci. Byli też uczniowie z Liceum Plastycznego, którzy – jako najmłodsi „przedszkolacy” – także wzięli udział w wielkim rysowaniu. – To dla mnie największy zaszczyt móc brać udział w takim święcie – powiedziała M. Kasztelan.

Przy ratuszu wszystkich uczestników powitała Bogumiła Lepieszo, dyrektorka Przedszkola nr 10. – To już trzeci nasz plener. Poprzednie mieliśmy rok temu przy ratuszu oraz w Parku Zdrojowym w Cieplicach – powiedziała. Dzieci do rysowania nie trzeba było zachęcać. Tematem pleneru był jelonek. Nie ten wielki, herbowy, którym zachwycił się Książe Bolesław Krzywousty, ale – malutki, podobny do tego wyrzeźbionego przez Lewana Mantidze. – Macie pół godziny – oznajmiła B. Lepieszo.

Dziewczęta i chłopcy błyskawicznie uporały się z zadaniem. Powstały różne jelonki, nie wszystkie co prawda przypominały oryginał, ale liczyło się serce dzieci włożone w prace. Kroku najmłodszym dotrzymywali licealiści z Cieplic, którzy wspólnie wykonali swoje „jelonkowe” dzieło.

– Jakie piękne prace! – nie krył zachwytu prezydent Marek Obrębalski, który wyszedł do dzieci na finał pleneru. Szefowi miasta towarzyszył Zbigniew Szereniuk, jego zastępca, oraz Katarzyna Młodawska, naczelniczka wydziału promocji. Marek Obrębalski spacerował pomiędzy drużynami i podziwiał rysunki. – Co tam u was słychać? – pytał przedszkolaków.

Na koniec ogłoszono wieść radosną: w konkursie nie było przegranych. Wszystkie dzieci zdobyły pierwsze miejsce, a każde przedszkole dostało kosz pełen nagród oraz gratulacje od organizatorów poświadczone dyplomem. Teraz barwne prace zawisną w przedszkolnych galeriach, a dzieci będą miały niezapomniane wrażenia. Kto wie, być może za parę lat znajdą się wśród nich uczniowie cieplickiego Liceum Plastycznego. Organizatorom należą się brawa za pomysł na kolorową imprezę na finał Września Jeleniogórskiego.

Obejrzyj video!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
359
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group