Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 6980
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Występy artystyczne i aukcje dla Marcelka

Sobota, 16 grudnia 2017, 13:15
Aktualizacja: Niedziela, 17 grudnia 2017, 8:21
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Występy artystyczne i aukcje dla Marcelka
Fot. Przemek Kaczałko
We wrześniu miał rozpocząć naukę w Szkole Podstawowej Nr 8 w Jeleniej Górze, ale ze względu na wykryty nowotwór, walczy o zdrowie. Społeczność szkolna, której nie zdążył osobiście poznać zmobilizowała się i przeprowadza szereg akcji, aby wesprzeć Marcela Antolaka (bo o nim mowa), w walce o powrót do zdrowia.

Wczoraj (15.12) w gościnnych progach Jeleniogórskiego Centrum Kultury, w sali widowiskowej przy ul. Bankowej wystąpili uczniowie "Ósemki", a w przerwach między kolejnymi występami, prowadzono aukcję obrazów, fotografii i innych darów od ludzi dobrych serc.

Licytacje prowadził Jacek Musiał, dyrektor Aeroklubu Jeleniogórskiego, a na scenie prezentowali się uczniowie tworzący Integracyjny Zespół Instrumentalny "Canto", grupy taneczne Junior Dance i Ósemeczki, a także soliści Studia Piosenki Ósemka. Na zakończenie wszyscy wspólnie wykonali kolędę "Przybieżeli do Betlejem". - Dzisiaj najważniejsze było podziękowanie wszystkim, którzy do akcji się przyłączyli - podkreśliła Maria Silbert-Salabura, dyrektorka SP 8. - Szczególnie w czasie przedświątecznym ludzie chcą być dobrzy, bo dobro, które dajemy innym - wraca do nas podwójnie - dodała.

W sumie uzbierano wczoraj 2,2 tys. zł, za co organizatorzy wszystkim serdecznie dziękują. W sobotę (16.12) kolejna okazja do wsparcia Marcelka - od godz. 14:00 w Galerii Sudeckiej odbędą się licytacje i występy artystyczne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group