Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7529
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Warszawa/Jelenia Góra: Występ Michaliny Brudnowskiej zbiera dobre recenzje

Wtorek, 30 września 2014, 8:28
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 października 2014, 3:49
Autor: Manu
Warszawa/Jelenia Góra: Występ Michaliny Brudnowskiej zbiera dobre recenzje
Fot. Fundacja im. Ireny Kwiatkowskiej
Jeleniogórzanka Michalina Brudnowska odnosi kolejne sukcesy, tym razem w musicalu dla dzieci “Wanna Archimedesa” w reżyserii Krzysztofa Jaślara, granym od początku września na Scenie Dziecięco–Młodzieżowej w Teatrze Rampa w Warszawie. Jej występ w produkcji Fundacji im. Ireny Kwiatkowskiej został gorąco przyjęty przez publiczność oraz krytykę.

- Na scenie prócz Profesora Rozumnego (w tej roli Krzysztof Tyniec) i jego Asystentki (Dominika Łakomska) są także uczniowie: najlepsza w klasie Prymuska w wykonaniu Michaliny Brudnowskiej operującej wspaniałym głosem - pisze na łamach “Naszego Dziennika” krytyczka teatralna Temida Stankiewicz-Podhorecka.

Pochodząca z Jeleniej Góry Michalina Brudnowska w spektaklu przeznaczonym dla dziecięcej i młodzieżowej widowni zachwyca swoją żywiołowością, tańcem i śpiewem. Muzykę napisała Krystyna Kwiatkowska, prywatnie bratanica Ireny Kwiatkowskiej. Producentem jest Fundacja im. Ireny Kwiatkowskiej.

Występ na scenie nie jest debiutem Michaliny Brudnowskiej. Po debiutanckiej roli Momone, przybranej siostry Edith Piaf w musicalu „Edith i Marlene” Evy Pataki w reżyserii Arnolda Pujszy na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu, w latach 2008-2011 występowała na poznańskiej scenie w musicalach: “Ania z Zielonego Wzgórza”, “Kabaret”, “Ach, Ameryka” Michała Łaszewicza, “Pippi”, “Porwanie Sabinek” i “Okno na Parlament”. W 2013 r. występowała w musicalu Richarda O'Briena „The Rocky Horror Show” na scenie Uckermärkische Bühnen Schwedt we wschodnich Niemczech w Schwedt nad Odrą.

Michalina Brudnowska jest absolwentką SP nr 2 im. Bolesława Chrobrego (1998), gdzie śpiewała w szkolnym chórze, i III Liceum Ogólnokształcącego im. Jędrzeja Śniadeckiego (2002). W latach 1990-98 uczęszczała do jeleniogórskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki, w klasie skrzypiec i waltorni (gra również na pianinie). Ukończyła także krakowskie studium aktorskie Lart Studio (2004) i wydział lalkarski w filii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego we Wrocławiu (2009).

Telewidzowie mogą pamiętać ją z ubiegłorocznej drugiej edycji programu muzycznego TVP2 “The Voice of Poland”. W roku 2008, po eliminacjach we Wrocławiu, wykonując kompozycję Jerzego Matuszkiewicza „Mam ochotę na chwileczkę zapomnienia” do słów Wojciecha Młynarskiego została zwyciężczynią programu TVP2 „Szansa na sukces” w odcinku z Hanną Banaszak, a jako laureatka zaśpiewała w maju 2008 roku w Sali Kongresowej w Warszawie. W 2012 r. śpiewała w drużynie Natalii Kukulskiej w drugiej edycji programu talent show TVP2 “Bitwa na głosy” i wystąpiła w koncercie poświęconym Annie Jantar i Jarosławowi Kukulskiemu.

Pojawiała się także gościnne w serialach Polsat: “Pierwsza miłość” (2004) i “Fala zbrodni” (2006), oraz reportażach telewizyjnych: TVP2 “Biuro kryminalne” (2005), TVP Info “Listy gończe” (2011) i Polsat “Malanowski i partnerzy” (2011). W latach 2011-2012 była prezenterką prognozy pogody w TVP Poznań.

W grudniu 2012 r. gościła w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, gdzie pod dyrekcją Zbigniewa Górnego i z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej śpiewała podczas Gali Sylwestrowej “Przetańczyć całą noc”. Koncertuje także wraz z zespołem Good Staff.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group