Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 9557
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wystawa w ramach Krokus Jazz Festiwalu

Niedziela, 25 października 2020, 6:37
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wystawa w ramach Krokus Jazz Festiwalu
Fot. Przemek Kaczałko
W sobotę (24.10) od godz. 16:00 w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury trwały przesłuchania zespołów konkursowych w ramach Powiewu Młodego Jazzu. Ze względu na rządowe ograniczenia odwołano wieczorne koncertu gwiazd Krokus Jazz Festiwalu. Z kolei od piątku w Galerii Korytarz JCK można oglądać fotografie jazzowe autorstwa Raisy Galofre.
To wystawa Raisy Galofre - młodej artystki z Berlina, pochodzenia kolubmijsko-karaibskiego, studentki dziennikarstwa, artystki-fotografki, która od wielu lat fotografuje festiwal w Halle w Niemczech - powiedział Tomasz Mielech z Jeleniogórskiego Centrum Kultury. - Możemy obejrzeć jazz w wykonaniu kobiet, fotografowany przez kobietę. Są to zarówno fotografie dokumentujące występy, ale również impresje fotograficzne na temat muzyki, emocji w jazzie - dodał T. Mielech.

Wystawę w Galerii Korytarz JCK przy ul. Bankowej można oglądać co najmniej przez najbliższy miesiąc, bowiem jeśli odbędzie się festiwal PESTKA, to wówczas zaplanowana jest nowa wystawa.

Wcześniej, w ramach Krokus Jazz Festiwalu odbyły się warsztaty jazzowe w trzech jeleniogórskich szkołach, a sobota i niedziela to występy zespołów biorących udział w części konkursowej festiwalu, czyli Powiewie Młodego Jazzu. Rozstrzygnięcie w niedzielę (25.10) o godz. 19:00.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
100%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group