Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 11465
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wystawa pokonkursowa BZ WBK Press Foto 2014 u Norwida

Niedziela, 6 kwietnia 2014, 8:15
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 kwietnia 2014, 8:12
Autor: Manu
Jelenia Góra: Wystawa pokonkursowa BZ WBK Press Foto 2014 u Norwida
Fot. Bartłomiej Jurecki
Od 25 kwietnia w Galerii Skene w foyer Teatru im. Cypriana Kamila Norwida będzie można oglądać wystawę prac nagrodzonych w jubileuszowej dziesiątej edycji jednego z największych i najbardziej prestiżowych konkursów fotografii prasowej w Polsce – BZ WBK Press Foto.

Jeleniej Góra jest drugim miastem na mapie tegorocznego cyklu wystaw pokonkursowych, które odwiedzają całą Polskę. Zbiór prac prezentuje zatrzymane w obiektywie fotoreporterów wydarzenia z roku 2014. Wśród nagrodzonych zdjęć i fotoreportaży znajduje się m.in. „Dziecięca lekkość bytu” (wyróżnienie dla Mariusza Janiszewskiego z Doc!Photo Magazine).

Tegoroczna edycja konkursu zgromadziła aż 367. uczestników - fotoreporterów z całej Polski. Ich prace oceniało jury, któremu przewodniczył Tadeusz Rolke – artysta fotografik, prekursor polskiej fotografii reportażowej. Zdjęcia oceniano w sześciu kategoriach, jako zdjęcia pojedyncze i fotoreportaże.

Laureatami najważniejszych tegorocznych nagród zostali: w kategorii Zdjęcie Roku – Maciej Moskwa (freelancer) za zdjęcie bojownika Wolnej Armii Syryjskiej podczas modlitwy w tymczasowej bazie szkoleniowej w okolicach Maarrat-al-Numan w prowincji Idlib. Grand Prix Zdjęcie Dekady otrzymał Wojciech Grzędziński za fotografię dokumentującą mężczyznę rozpaczającego nad zwłokami swojego brata zabitego podczas nalotu rosyjskiego lotnictwa na trzy cywilne budynki w mieście Gori. W kategorii nagroda Banku Zachodniego WBK – Joanna Borowska z Polskiej Agencji Fotografów FORUM za fotoreportaż dokumentujący prace archeologiczno-ekshumacyjne prowadzone przez zespół prof. Krzysztofa Szwagrzyka na tzw. Łączce na warszawskich Powązkach. W kategorii nagroda Rzeczpospolitej – Paweł Wyszomirski z agencji Testigo za zdjęcie przedstawiające strażnika pilnującego barykady na placu Niepodległości w Kijowie w grudniu 2013 r.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group