Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8015
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wystawą podsumowali warsztaty plastyczne

Poniedziałek, 17 czerwca 2019, 14:31
Aktualizacja: Wtorek, 18 czerwca 2019, 13:05
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wystawą podsumowali warsztaty plastyczne
Fot. Przemek Kaczałko
Na dziedzińcu Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. 1 Maja 60 odbyła się jednodniowa wystawa prac plastycznych, które są efektem całorocznych warsztatów uczniów klas gimnazjalnych pod okiem instruktorki z JCK. Młodzież silnie zaangażowana w rozwijanie swojej pasji postanowiła pokazać swoje dzieła, a chętni mogli kupić prezentowane prace.
To już są takie dzieci, które mają coś do powiedzenia. Przez ten cały rok odkrywaliśmy to wspólnie. Zadawałam im tematy, techniki i razem staraliśmy się odkryć to, co jest w tym prawdziwe i ważne, i widać to w tych pracach - powiedziała Ewelina Wójtowicz, instruktorka pracowni plastycznej "Dotyk Piękna" w JCK.

W ciągu roku szkolnego uczestnicy mogli zgłębiać warsztat rysunku, malarstwa czy grafiki.

To ważne, że są to prace nie tylko w różnych technikach, ale też różnym formacie. To była taka podróż, aby znaleźć swój temat widziany z różnej perspektywy, różnej wielkości - podkreśliła instruktorka, która nie kryła dumy ze swoich podopiecznych.
Dzieci w tym wieku lubią rysować, malować - wiedzą co jest dla nich ważne, albo to odkrywają, ale przestrzeń to taki element, który bardzo łatwo dzieciom odebrać, a można też dużo zrobić, żeby było inaczej - dodała E. Wójtowicz.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
100%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group