Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 14914
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wystawa Pi–art w „Muflonie” do końca lutego

Poniedziałek, 12 lutego 2018, 16:24
Autor: MDK "Muflon"
Jelenia Góra: Wystawa Pi–art  w „Muflonie” do końca lutego
Fot. MDK "Muflon"
W Miejskim Domu Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze – Sobieszowie można od 7 lutego oglądać szesnastą już w dorobku twórczej grupy Π–art wystawę pt. „W krzywym zwierciadle”. Temat lustra służyć miał jako impuls do pobudzenia wyobraźni oraz zejścia z dotychczas utartych ścieżek. Każdy z artystów udał się zatem w artystyczną podróż, do własnego wnętrza, gdzie bije źródło jego twórczości.

– Wystawa ukazuje 34 efekty tych indywidualnych podróży, a łączy ją jedynie swobodnie zinterpretowany temat. Powstał więc chaos tematyczny, chaos rozmiarowy i chaos techniczny. Widz ma do wyboru 34 drogi, w które może się udać w zależności od koloru, nastroju czy tematu, za którym podąży – mówiła podczas wernisażu kuratorka wystawy Agata Turska-Makutynowicz.

Podczas otwarcia wystawy Józef Szymański przedstawiał artystów, a oni dzielili się z zebranymi gośćmi refleksjami na temat swoich obrazów i genezy ich powstania, za pomocą poezji lub zwyczajnie prozą. Każdy artysta miał szansę się wypowiedzieć, co nadawało wernisażowi autorskiego charakteru kuratorskiego oprowadzenia.

Wystawa prezentuje głównie malarstwo. Najchętniej wybierane techniki to akryl, akwarela i suchy pastel. Całość scala optymistyczna barwa – kolor ziemi – ta, z którą człowiek jest związany przez całe życie.

„W krzywym zwierciadle” to wykreowane przez artystów alternatywne rzeczywistości, tutaj odbijają inne wizerunki niż zwykle, stają się wizją, niedosłownością, marzeniem, a nawet ironicznym spojrzeniem na siebie wymyślanego. Zdarza się, że akt rozbicia lustra, jak i twórczych przyzwyczajeń przynosi zaskakujące rezultaty, jak w kalejdoskopie, poprzez obserwację ruchu wielokrotnych zniekształceń, z przypadkowych elementów wyłania się nowy obraz, nowa koncepcja, nowy porządek.

Swoje prace malarskie prezentują: Joanna Adamczuk, Dorota Fluder, Marek Głowacki, Irena Gołąb, Zbigniew Gott, Iwona Anna Górska, Danuta Hajdasz, Tadeusz Janczyński, Alicja Janowska, Kamila Kasperczyk, Maria Maczkowska, Ewa Nobilec, Irena Regucka-Grała, Halina Truszczyńska, Elżbieta Szewc-Burzyńska, Dorota Szewczyk, Józef Szymański, Teresa Tańska, Katarzyna Titow, Andrzej Woźniak, Ewa Zając, Grażyna Zoldi oraz Mieczysława Skowron.

Artystyczna grupa twórcza Π-art istnieje od 2014 roku, kieruje nią artystka plastyk Emanuela Czujowska. Grupa zrzesza osoby zajmujące się różnymi dziedzinami sztuki. Są to twórczynie i twórcy z Jeleniej Góry, Szklarskiej Poręby, Piechowic, Karpacza oraz okolic.
Wystawa dofinansowana z Budżetu Miasta Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group