Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 7636
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wystawa malarstwa Dariusza Tworka

Niedziela, 6 maja 2018, 7:05
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 maja 2018, 7:09
Autor: Krzysztof Tęcza
Region: Wystawa malarstwa Dariusza Tworka
Fot. Użyczone
W siedzibie Związku Gmin Karkonoskich w Bukowcu miało miejsce otwarcie wystawy malarstwa mieszkańca Marciszowa – Dariusza Tworka.

Pan Dariusz, mimo że zainteresowania plastyczne przejawiał już jako dziecko, tak naprawdę swoją twórczość rozpoczął w roku 2000 kiedy to wyszedł z ciężkiej choroby. Uznał wtedy, że malowanie obrazów może być pewnym rodzajem rehabilitacji. Początkowo używał farb olejnych aż uznał, że najbardziej pasuje mu akryl. Aby nie myśleć o chorobie rzucił się w wir pracy i stworzył setki obrazów. Większość z nich malowana jest na dużym formacie. Najczęściej przy tworzeniu inspiruje się impresjonistami. Jego prace mogą na pierwszy rzut oka wydawać się nieco krzykliwe, o bardzo kontrastowych kolorach, ale to właśnie wyróżnia go od podobnych twórców.

Dariusz Tworek został zauważony nie tylko w Polsce, ale także w Anglii, Holandii, Francji, Kanadzie i Niemczech. W każdym z wymienionych krajów jego obrazy wzbudzały spore zainteresowanie. Znalazło to wyraz w wyróżnieniach otrzymanych od wójta gminy Kamienna Góra czy wójta gminy Mysłakowice. W 2016 roku został nagrodzony WALOREM – nagrodą konkursu „Pamiątka z regionu” organizowanym przez Świat Lnu.

Wystawiał swoje prace m. in. w: Starostwie Powiatowym w Kamiennej Górze; sanatorium w Janowicach Wielkich; Starej kopalni w Gorcach; domach kultury w: Kamiennej Górze, Marciszowie, Pisarzowicach, Krzeszowie i Lubawce; gospodarstwach agroturystycznych „Bogdanka” w Starej Białce i „Agro” w Pustelniku; restauracjach „Swojak” i „Time Caffe” w Kamiennej Górze, „Rustykalna” w Krzeszowie oraz „Karczma Kamienna” w Czarnym Borze. Tam też można nabywać prezentowane prace.

Dariusz Tworek opowiedział o swojej pracy, o przeciwnościach spotykanych na swojej drodze, ale także o nadziejach związanych z przyszłością. Spotkanie z artystą poprowadził Witold Szczudłowski – dyrektor biura ZGK.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group