Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 9427
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wystawa grafik Leszka Żuka w Książnicy Karkonoskiej

Niedziela, 30 sierpnia 2015, 8:13
Aktualizacja: 8:14
Autor: Manu
Jelenia Góra: Wystawa grafik Leszka Żuka w Książnicy Karkonoskiej
Fot. Książnica Karkonoska
8 września (we wtorek) o godz. 17.00 w Galerii Małych Form w Książnicy Karkonoskiej (przy ul. Bankowej 27) rozpocznie się uroczyste otwarcie wystawy grafik Leszka Żuka “Czerwona linia”. Ekspozycja czynna do 4 października w godzinach pracy Książnicy. Wstęp wolny.

“Czerwona linia” to artystyczna wizja ewolucji świata w kontekście współczesnej nauki, z uwzględnieniem tradycyjnej symboliki mitologicznej, religijnej i filozoficznej. Fizyk znajdzie tu odniesienia do teorii strun, biolog do ewolucji życia, a znawca kultury elementy tradycji wielu ludów.

Książka Leszka Żuka “Skąd przychodzimy dokąd zmierzamy” (Gdynia: Novae Res, 2015) jest uzupełnieniem lub swego rodzaju komentarzem do grafik. Próbuje przedstawić człowieka w jego wymiarze kulturowym pokazując go na tle wszechświata, praw natury i prawidłowości historycznych.

Leszek Żuk to biolog, teolog, filozof i autor książki “Z dziejów miasta Mons Cervi - Hirschberg - Jelenia Góra”. Jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group