Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 7052
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wystawa fotografii “W góry serca!”

Wiadomości: Szklarska Poręba
Poniedziałek, 22 września 2014, 8:09
Aktualizacja: Wtorek, 23 września 2014, 14:53
Autor: Manu
Fot. Organizator
W czwartek (25 wrzesień) o godz. 17.00 w Hotelu Bossa Nova w Szklarskiej Porębie (przy ul. Kilińskiego 14) odbędzie się wernisaż zbiorowej wystawy fotograficznej Elżbiety Bojczuk, Daniela Koszeli i Damiana Stoszko zatytułowanej “W góry serca!”. Tematem wystawy są Góry Izerskie i Karkonosze. O godz. 18.00 w Kinie na Wysokości rozpocznie się projekcja filmu pt. “Shame On You Winter”. Współorganizatorem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej.

Po 9 października wystawa zostanie przeniesiona na Skwer Radiowej “Trójki” w Szklarskiej Porębie.

Elżbieta Bojczuk urodziła się i mieszka w Jeleniej Górze. Jej przygoda z fotografią rozpoczęła się 10 lat temu. Lubi fotografować zjawiska ulotne: pioruny rozbłyskujące niebo, taniec mgieł i góry.

Daniel Koszela to mieszkaniec Szklarskiej Poręby. Jest pasjonatem i miłośnikiem gór, zwłaszcza Karkonoszy i Gór Izerskich. Fotografią zajmuje się od pięciu lat, główny kierunek to pejzaże. Jego prace można zobaczyć na portalu facebook – Daniel Koszela Photography.

Damian Stoszko (rocznik 1979) to mieszkaniec Szklarskiej Poręby. Miłośnik górskich wędrówek. Fotografią zajmuje się od 5 lat. Fotograf ślubny z zamiłowaniem do pejzażu.

Film pt. “Shame On You Winter” pokazuje, jak wyglądała zima dla 13-osobowej grupy narciarzy, którzy nie boją się skakać na dużych skoczniach i najróżniejszych przeszkodach w mieście. Jest to pierwszy, pozabudżetowy film o ekstremalnych wyczynach narciarskich produkcji KTT Home Video. Ujęcia do filmu realizowane w 4 krajach Europy. Duża dawka humoru połączona z dobrą muzyką. Montaż i kamera: Wojciech Bulas – mieszkaniec Zakopanego, złoty medalista Mistrzostw Polski w narciarstwie dowolnym w 2014 r.

Dodatkowe informacje - tel. 75-717-36-14; e-mail: mok@szklarskaporeba.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~ 22-09-2014 19:48
Сwany dyrektorek parku już zaciera ręce. Ciekawe ile tym razem wydębi kasy od niesfornych fotografów którzy odważyli się fotografować JEGO góry? Chyba że to KОLESIE, to wtedy nie zapłacą nic.
~ 22-09-2014 21:24
Piszecie ciągle o fotografach rzekomo ściganych przez kpn za publikacje zdjęć, niektórzy piszą, że sprawa tyczy się również zdjęć wysyłanych na konkursy, jednak czy znajdzie się ktoś kto na prawdę miał taki przypadek?
~jonasz 22-09-2014 22:40
A czy zrobienie zdjęcia pioruna nad Karkonoszami albo mgły w górach też podpada pod te paragrafy o wysokich opłatach? Proponuję dyrektorowi parku wprowadzić kolejny "mondry" przepis - opłaty za oddychanie karkonoskim powietrzem dla ludzi udających się w góry w celach komercyjnych. KPN tylko działa na szkodę naszego regionu! Zamiast promować region Karkonoszami, ludzie nie mogą robić zdjęć, bo jakaś klitka sobie zrobiła z tego zmonopolizowany biznes i nikogo nie dopuszcza. Tym się powinny zainteresować odpowiednie instytucje!
~Antoni 22-09-2014 23:11
Te opłaty za powietrze już są. To nic innego tylko bilety za wstęp do KPN. Do tego dodajmy osobne bilety za wstep do wodospadu Kamieńczyka czy rozmaite opłaty na rzecz KPN poukrywane np. w cenach biletów na wyciągi (to dlatego bilety na kolejki krzesełkowe są takie drogie). Turysta udający się na Szrenicę może zapłacić nawet trzy różne opłaty i wszystkie wędrują na konto KPN! KPN - wiecznie nie nażarty pasożyt, który nic od siebie nie daje, a doi każdego jak może. Przypominacie sobie niedawny konflikt jak KPN gwałtownie podniósł opłaty za wywóz śmieci ze schronisk? Albo organizowane od niedawna szkolenia dla przewodników - kto zapłaci, ten ma wstęp na szlaki, na które nie mają wstępu inni. Takich kwiatków jest więcej, o czym mało kto wie. Dlatego trzeba je ujawniać i piętnować.
~ 23-09-2014 11:03
. "Jej przygoda z fotografią rozpoczęła się stosunkowo 10 lat temu." STOSUNKOWO. Jelonko!!!! Jestescie coraz lepsi!
~$ 23-09-2014 12:58
Karkonoski Park jak nazwa mówi jest NARODOWY to znaczy nas wszystkich jeżeli ,ktoś/ nawet dyrekcja/ uzurpuje sobie prawo do opłat za publikacje zdjęć z parku/zaznaczam iż nie wiem czy to prawda/ to czyni bezprawie.... należałoby "utrzeć porządnie uszu" tym co własność wszystkich traktują jak swoją......
~$ 23-09-2014 12:58
Karkonoski Park jak nazwa mówi jest NARODOWY to znaczy nas wszystkich jeżeli ,ktoś/ nawet dyrekcja/ uzurpuje sobie prawo do opłat za publikacje zdjęć z parku/zaznaczam iż nie wiem czy to prawda/ to czyni bezprawie.... należałoby "utrzeć porządnie uszu" tym co własność wszystkich traktują jak swoją......
~asd 23-09-2014 19:12
Poczytajcie ten wątek: http://www.prw.pl/articles/view/22514/Awantura-o-smiglowiec . Są podane konkretne punkty regulaminu, wynika z tego też że wypowiadają się tam ludzie którzy już mieli nieprzyjemności w kontaktach z KPN. Dyrektor jak widać w wielu sprawach poczyna sobie jak mu się żywnie podoba i nikt nie jest w stanie mu nic zrobić.
~ 23-09-2014 19:18
Bilety wstępu do parku narodowego też są do "własności wszystkich" i jakoś nikt nie przeszkadza KPN pobierać tych opłat. Albo opłaty w biletach na kolejki krzesełkowe - ilu turystów ma świadomość, że KPN ściąga z tych biletów określone kwoty? Warto pamiętać, że w większości parków narodowych w Polsce nie trzeba kupować biletów wstępu do parku (np. w Górach Stołowych), również w czeskich Karkonoszach nie płaci się za wstęp do parku zupełnie nic. To że u nas się płaci, to jest tylko wynik zarządzeń dyrektora KPN, który widać jest bardzo łasy na kasę. Za coś trzeba budować te brukowane ceprostrady, szkoda że KPN zamiast oszczędzać fundusze podreperowuje swój budżet zdzierstwem z turystów na każdym kroku.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group