Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 9726
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Wystawa "boskich" w starostwie

Środa, 9 marca 2022, 6:08
Autor: WAC
Powiat: Wystawa "boskich" w starostwie
Fot. WAC
Zdjęcia oraz inspirujące historie dziesięciu wyjątkowych kobiet można zobaczyć oraz poznać na wystawie, która została otwarta wczoraj (8.03) w siedzibie Starostwa Powiatowego przy ul. Kochanowskiego w Jeleniej Górze.

Wystawa jest elementem współpracy powiatu karkonoskiego z Fundacją „Boskie Karkonoskie”. Bohaterkami prezentowanych zdjęć są panie różnych zawodów z powiatu karkonoskiego oraz Jeleniej Góry. Wspólnym mianownikiem, który je łączy jest aktywność, otwartość na zmiany, charyzma oraz akceptacja samej siebie.

W marcu 2021 wpadłyśmy na pomysł, aby zebrać historie dziesięciu kobiet z powiatu lwóweckiego, które coś robią w życiu, które są inspiracją dla innych, które niekoniecznie mają firmy, ale działają na rzecz środowiska lokalnego, inicjują różne wydarzenia - mówi kierująca Fundacją "Boskie Karkonoskie" Katarzyna Harbul - Bała. - Kobiety, którym zależy na tym, aby ten świat nieco inaczej wyglądał, które nie zgadzają się na status quo. Pod koniec ubiegłego roku stwierdziłyśmy, że musimy podobny projekt zrobić na terenie powiatów lubańskiego i karkonoskiego. Zaprosiłyśmy nasze bohaterki do sesji zdjęciowej, która odbyła się w pałacu w Rząsinach. Dodatkowo, na każdym zdjęciu prezentowanym na wystawie znajduje się kod QR. Oglądający może zeskanować go i na smartphonie przeczytać historię „boskiej karkonoskiej”. Są one warte zapoznania się, bo tam nie jest tylko o wzlotach ale i o upadkach. Bo droga do tego miejsca, w którym są nasze „boskie” była naprawdę kręta i długa, nadziana przeszkodami. Te historie są inspirujące i zwłaszcza w dzisiejszych czasach dają impuls do tego żeby zacząć działać lub zrobić pierwszy krok w kierunku jakiejś zmiany.

Kolejnym owocem współpracy samorządu powiatu z Fundacją „Boskie Karkonoskie” będzie uruchomienie punktu porad dla pań.

Już wkrótce, bo 21 marca w naszej sali konferencyjnej w budynku starostwa przy ul. Podchorążych uruchamiamy centrum porad biznesowych dla kobiet chcących rozpocząć działalność gospodarczą - mówi członek zarządu powiatu karkonoskiego Artur Smolarek. - Po jednej stronie będą specjalistki w dziedzinie prawa, finansów, ubezpieczeń i handlu. Po drugiej panie, które będą chciały tą wiedzę zdobyć lub rozszerzyć. Porady będą bezpłatne i dostępne w godzinach od 9.00 do 15.00. Podobne spotkania będą odbywać się cyklicznie, w terminach o których będziemy informować poprzez stronę internetową starostwa, nasze media społecznościowe oraz stronę fundacji „Boskie Karkonoskie”.

Twoja reakcja na artykuł?

15
63%
Cieszy
2
8%
Hahaha
2
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
4
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
1503
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
10%
Lewice
8%
PiS
24%
PO
35%
Trzecią drogę
8%
Innych
8%
 
Głos ulicy
Zjadłem 6 pączków z nadzieniem owocowym
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Maliny polskie kontra ukraińskie
 
Karkonosze
Wystartowali!
 
Kilometry
Pociągiem do Lwówka za trzy lata
 
Kultura
Baśnie dźwiękiem opowiedziane
 
Kultura
Debata "Między miastem a regionem" w Muzeum Karkonoskim
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group