Piątek, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 2412
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowa Ruda: Wystartują w Mistrzostwach Polski

Poniedziałek, 6 lutego 2012, 14:26
Aktualizacja: 14:27
Autor: MDvR
Nowa Ruda: Wystartują w Mistrzostwach Polski
Fot. użyczone
Nowa Rudzie będzie 24 marca gospodarzem Mistrzostw Polski Karate Shinkyokushin. Podczas tej imprezy odbędą się eliminacje do Mistrzostw Europy Karate Shinkyokushin – Belgia 2012.

W formule knockdown , czyli najbardziej prestiżowej formule w pełnym kontakcie (bez ochraniaczy) wystartują Piotr Cieśliński i Maciej Giziński - najbardziej utytułowani zawodnicy jeleniogórskiego karate. Natomiast w kategorii wiekowej junior 17-18 Karkonoski Klub Karate reprezentowała będzie Ewelina Grunwald.

W Jeleniej Górze tylko Karkonoski Klub Karate uzyskał możliwość startu w największych i najbardziej prestiżowych Mistrzostwach Polski Shinkyokushin i turnieju kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy w Belgii.

Przypominamy, że zawodnicy walczą na gołe pięści oraz nogi bez żadnych zabezpieczeń (z wyjątkiem suspensorium). Zabronione są jedynie uderzenia rękoma w głowę oraz uderzanie w krocze i kolana. Inne uderzenia (ciosy pięścią i łokciem w tułów czy kopnięcia w uda, korpus i głowę zarówno okrężnie, frontalnie, po obrocie) są dozwolone. Najwyżej punktowaną akcją i celem walczących jest doprowadzenie do znokautowania rywala i zdobycie tzw. ippon.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group