Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 7094
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wystartowała Liga Rocka – z nagrodami

Sobota, 24 września 2016, 13:25
Aktualizacja: Niedziela, 25 września 2016, 11:32
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wystartowała Liga Rocka – z nagrodami
Fot. Tomasz Raczyński
Nagrody pieniężne dla zwycięzców to nowość w 22. edycji Ligi Rocka. Wczoraj (23.09) odbył się pierwszy koncert eliminacyjny, który stał na dość wysokim poziomie artystycznym. Zwyciężył zespół Grey Fruit z Wrocławia, zgarniając tym samym 1000 złotych i przepustkę do wielkiego finału.

Zwycięzcy eliminacji od tej edycji otrzymują nagrodę w wysokości 1000 złotych, a w wielkim finale główna nagroda to 5000 złotych. - Możliwe, że to podniesie poziom Ligi Rocka. Z dnia na dzień zespołów przybywa i mam nadzieję, że będzie ich na tyle dużo, że będziemy mogli przyjmować najlepsze. Sytuacja na rynku rockowym jest taka, że bardzo dużo zespołów jest na Górnym Śląsku, w Warszawie, Gdańsku, Olsztynie, więc odległość do Jeleniej Góry jest spora – powiedział Andrzej Patlewicz, organizator z Jeleniogórskiego Centrum Kultury.

W pierwszym koncercie eliminacyjnym 22. edycji zagrali kolejno: Cervisiam (alternative rock), Black Street Noise (alterstoner), Grey Friut (ska rock) oraz jeleniogórska kapela Trapped (rock). Poza pierwszym zespołem, który nie porwał publiczności – pozostałe prezentowały dość wysoki poziom i jury nie miało łatwego wyboru. Ostatecznie postawiono na Grey Fruit!

Muzycy z Wrocławia zgłaszając się do Ligi Rocka nie wiedzieli jeszcze, że będą nagrody finansowe. - Przyjechaliśmy dla idei. Słyszeliśmy wcześniej o Lidze Rocka, że jest taki festiwal od dłuższego czasu w Jeleniej Górze, były tu znajome zespoły jak Fairy Tail Show, więc wysłaliśmy zgłoszenie – powiedział Michał Kościukiewicz. Grey Fruit stara się mieszać gatunki: rock, ska, reggae, punk, funky, ale muzycy dbają też o wizerunek. - Mamy szare koszule, pomarańczowe krawaty – dawno temu jak graliśmy w pierwszym konkursie w Bielawie, spotkaliśmy Szymona Wydrę, który nas zmotywował, żebyśmy zadbali o spójny wizerunek – dodał lider grupy.

Cały czas się rozwijamy, staramy się inwestować w sprzęt – powiedział Tomasz Kubala (akordeon, klawisze, wokal). - Z mojej perspektywy pieniądze są mniej ważne, najbardziej mnie cieszy, że będziemy mogli wrócić do Jeleniej Góry i mamy już plany na maj 2017 rok - dodał Aleksander Białek (perkusja). - Super, że jest taka nagroda. Jeszcze nie graliśmy w Jeleniej Górze, a staramy się rozszerzać pole naszej działalności. Mamy nadzieję, że koncerty będą się podobały również tutaj, a publiczność jest równie dobra – mówił Jakub Bielecki.

Zwycięzcy przyznają, że nie spodziewali się zwycięstwa. - Byliśmy zaskoczeni poziomem, zespoły naprawdę dobrze grały. Często spotykamy się z przeglądami rockowymi, gdzie większość kapel gra mocną muzykę i nigdy nie wiemy jak zostanie nasza lżejsza muzyka odebrana – powiedział Michał Kościukiewicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group