Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8492
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Wystartował Art–Skwer

Niedziela, 21 lipca 2019, 6:13
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 lipca 2019, 12:12
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Wystartował Art–Skwer
Fot. WAC
Za nami pierwsza odsłona tegorocznego letniego festiwalu sztuki, goszczącego na Skwerze Radiowej Trójki w Szklarskiej Porębie.

„Art – Skwer” w tym roku odbywa się już po raz dziewiąty i jest jedną ze sztandarowych letnich imprez w mieście pod Szrenicą. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej przy wsparciu Urzędu Miasta. Impreza to głównie warsztaty kreatywne swoją tematyką nawiązujące do tradycji karkonoskiej, związanej między innymi z górnictwem, szklarstwem i hutnictwem. Nie brakuje też akcentów ekologiczno – przyrodniczych.

Pierwszy tegoroczny „Art – Skwer” odbywał się pod hasłem „Szkło OdNOVA”. Przez trzy dni (18 - 20.07) pod namiotami rozstawionymi na Skwerze Radiowej Trójki wszyscy chętni mogli własnoręcznie wykonać między innymi: szklane magnesy, kalkomanie na szkle, biżuterię z drewna i żywicy, obrazy na szkle, ogród w słoiku oraz zobaczyć na placu pokaz wytopu szkła w piecu  hutniczym. Były pokazy topienia różnych skał w piecu plenerowym oraz występ grupy tanecznej „Fox”. Na szukających relaksu czekała kulturalna plaża, a na kawoszy - możliwość spróbowania czarnego napoju z różnych stron świata.

Dodatkową atrakcją imprezy, dodajmy cieszącą się olbrzymim zainteresowaniem, był kolor – fest czyli barwna zabawa z proszkami holi w rytm muzyki.

Już za kilka dni (25 – 27.07) kolejna odsłona „Art – Skweru”. Tym razem będzie się on odbywał pod hasłem „W rytmie natury”.

Twoja reakcja na artykuł?

9
69%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
8%
Nudzi
1
8%
Smuci
0
0%
Złości
2
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group