Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 5104
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wystarowały Senioralia

Niedziela, 6 października 2019, 6:55
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 października 2019, 14:44
Autor: WAC
Jelenia Góra: Wystarowały Senioralia
Fot. WAC
Ani padający deszcz, ani panujący chłód nie popsuły dobrej zabawy. Wczoraj (5.10) barwnym korowodem spod Kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego na Plac Ratuszowy rozpoczęły się tegoroczne Senioralia.

Mimo fatalnej pogody seniorzy dopisali. Już od rana na scenie na Placu Ratuszowym rozbrzmiewały dźwięki muzyki w wykonaniu zespołów amatorskich. Kulminacyjnym momentem otwarcia Senioraliów było symboliczne przekazanie klucza do bram miasta przez prezydenta Jeleniej Góry Jerzego Łużniaka głównemu organizatorowi Senioraliów Stanisławowi Dziedzicowi. Wręczając symboliczny klucz włodarz Jeleniej Góry wyraził nadzieję, że seniorzy podobnie jak studenci, którzy w maju bawili się w trakcie Juvenaliów, po zakończeniu swojego władania w mieście oddadzą go w stanie nienaruszonym. Otwarcie Senioraliów było też okazja do nagrodzenia, obchodzących w tym roku 70 urodziny braci Bolesława i Mieczysława Osipików nagrodą za długoletnią promocję Jeleniej Góry.

Święto jeleniogórskich (i nie tylko) seniorów, organizowane przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział w Jeleniej Górze, potrwa przez kilka tygodni. W programie znajdzie się między innymi: VIII. Przegląd Twórczości Amatorskiej Seniorów oraz Bal Seniora.

Już po raz ósmy organizujemy nasze Senioralia – mówi główny organizator imprezy Stanisław Dziedzic. - Niestety pogoda nam dziś nie dopisała ale jak widać humory oraz aktywność seniorów jest bardzo duża. Do VIII. Przeglądu Twórczości Amatorskiej Seniorów zapisało się 30 zespołów liczących w sumie około 400 wykonawców. Do udziału w dzisiejszej paradzie zgłosiło się około 900 osób. Chcemy wykazać, że seniorzy potrafią bawić się i być aktywni, udzielać się w sporcie, kulturze i życiu społecznym.

Dodajmy, że na jeleniogórskim Placu Ratuszowym podczas Senioraliów odbywały także się bezpłatne badania w ramach ogólnopolskiego programu - Strefa na Zdrowie Polpharmy. W specjalnie zaprojektowanym namiocie można było skorzystać z darmowych badań kardiologicznych, endokrynologicznych, pulmonologicznych i okulistycznych. Jak podkreślają organizatorzy badań - ideą akcji Strefa na Zdrowie Polpharmy jest ułatwienie dostępu do badań, porad lekarskich i edukacji zdrowotnej pacjentom powyżej 40 roku życia. Każdy pacjent oprócz badania otrzymał fachową poradę lekarza specjalisty oraz ewentualne wskazania do dalszego leczenia.

Twoja reakcja na artykuł?

38
76%
Cieszy
0
0%
Hahaha
5
10%
Nudzi
1
2%
Smuci
1
2%
Złości
5
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1019
Tak
10%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
112
Akcja "Gruchot"
 
Turystyka
Dramat w górach
 
112
Seniorzy z policją
 
Polityka
O herbie powiatu
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group