Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 5620
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wyśpiewali roczny kurs języka obcego!

Sobota, 15 maja 2010, 8:33
Aktualizacja: 8:34
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Wyśpiewali roczny kurs języka obcego!
Fot. Gabi
W Sali Koncertowej Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze odbył się wczoraj Konkurs Piosenki Międzynarodowej. Organizatorem imprezy była m.in. szkoła społeczna z Sobieszowa, szkoła językowa Presto.

Młodzież podzielona była na dwie kategorie: gimnazjalistów i licealistów. W pierwszej kategorii wystąpiło 31 wykonawców, w tym czterech panów. W większości śpiewali oni do podkładu. Poza dwoma utworami były to piosenki anglojęzyczne. Andżelika Soliło z Gimnazjum nr 1 zaśpiewała po hiszpańsku piosenkę „Tuya otra vez”, a Ewelina Szklarek – piosenkę Laury Paulini „E ritorno da te”. Bardzo duże brawa otrzymał Klaudiusz Leśniak, który wcielił się w Elvisa Presleya i zaśpiewał „Can’t help falling In love”.

Jury postanowiło nagrodzić w tej kategorii następujące osoby: I miejsce- Paulina Bocian z Gimnazjum nr 1; II miejsce- Hanna i Anna Owczarek ze Złotoryi oraz III miejsce- Andżelika Soliło z Gimnazjum nr 1. Postanowiono przyznać także dwa wyróżnienia. Otrzymało je sześć osób: Natalia Baran, Klaudiusz Leśniak, Gabriela Kowalewska, Monika Markowska, Klaudia Sztuka i Sylwia Martyniak.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział tylko trzynastu uczniów. Anna Dachowska zaśpiewała piosenkę o tajemniczym tytule „Natsu no youtsu”. Zebranym bardzo podobał się występ Natalii Urbańskiej z Kowar, która wykonała utwór Gaby Kulki i Konrada Kucza Pt. „Recurring”. Zaprezentowały się dwa tercety i jeden kwartet.

Zespół Kargulinki z Lubomierza miał ułożony układ choreograficzny do piosenki „Sway”, którą niedawno odświeżył Michael Buble. Zasłużenie pierwsze miejsce zdobyła Natalia Urbańska z Kowar. Tuż za nią uplasował się chłopak z pokemonem na koszulce, czyli Jakub Komaniecki z „Żeroma”. Trzecie miejsce zajęła Izabela Knapp z Lubomierza. Wyróżniona została Marta Jeziorna z ZSRA i zespół Kargulinki z Lubomierza.

Za pierwsze miejsce w obu kategoriach przewidziany był roczny kurs języka obcego w szkole językowej Presto. Poza tym były mp4, plecaki i wiele innych nagród. Uczniowie byli zadowoleni z otrzymanych nagród. Organizatorzy obiecali, że dołożą wszelkich starań, aby w przyszłym roku konkurs mógł się odbyć.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group