Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 7201
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Wysoki rachunek za wodę

Poniedziałek, 27 lutego 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 22:31
Autor: konrad
Gmina Podgórzyn zamierza zmusić Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu do wypłaty półtora miliona złotych zaległych podatków. Chodzi o zbiornik wodny, który między Podgórzynem a Sosnówką zajmuje 125 hektarów ziemi.

Gmina od dłuższego czasu zabiega o zmianę sposobu zagospodarowania zbiornika, tak aby stał się miejscem rekreacyjno-sportowym. Jednak zdaniem właściciela, jest to niemożliwe, gdyż zbiornik będzie zaopatrywał Jelenią Górę w wodę pitną, która zastąpi płyn pobierany dotychczas z Bobru. Jednak do tej chwili nie powstał nawet metr rurociągu przesyłowego.

Turystyka nad brzegiem zbiornika raczej się Podgórzynowi nie uda, ale urzędnicy wykryli, że przez ostatnich pięć lat RZGW płacił stawkę, jak za teren zalany wodą, natomiast w planie zagospodarowania są to tak zwane tereny różne i podatek powinien być trzykrotnie wyższy. Gmina domaga się od RZGW zapłaty 1,5 miliona tytułem zaległych podatków.

- RZGW dopiero w listopadzie ubiegłego roku zmieniło zapis w ewidencji gruntów na zalane wodą – wyjaśnia wójt gminy, Robert Tarsa. Do tego czasu należy nam się wyższy podatek.
Ale do zdobycia tej kwoty minie jeszcze sporo czasu., bo RZGW nie odkłada broni. O kolejnych krokach poinformujemy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group