Zalogowanych: 5

Jelenia Góra: Wysoka porażka w Żarach

Wtorek, 16 lutego 2021, 10:54
Aktualizacja: 11:04
Koszykarze Sudetów nie będą miło wspominać wyjazdu do Żar, gdzie miejscowy Swiss Krono pokonał jeleniogórzan 93:61. Olbrzymie znaczenie dla losów spotkania miała druga kwarta, którą gospodarze wygrali 36:10.

Pierwsza kwarta była wyrównana i oba zespoły kilkukrotnie zmieniały się na prowadzeniu. W drugiej odsłonie Sudety zagrały katastrofalnie - od stanu 41:30 w 15. minucie przyjezdni nie zdobyli do przerwy żadnego punktu, a rywale dołożyli 18 "oczek" i do szatni obie ekipy schodziły przy stanie 59:30. Po zmianie stron jeleniogórzanie wrócili do pełnej koncentracji i zmniejszyli stratę do żarskiego zespołu o 4 punkty, ale nie miało to znaczenia dla ostatecznego rozrachunku, bowiem w czwartej kwarcie Swiss Krono znowu zagrał skuteczniej i mecz zakończył się wynikiem 93:61.

BC Swiss Krono Żary - KS Sudety Jelenia Góra 93:61 (23:20, 36:10, 19:23, 15:8)

BC: Busz 15, Kukiełka 15, Małachowski 14, Siminski 13, Dymiński 11, Sirijatowicz 9, Olejnik 6, Kalinowski 5, Burnecki 3, Forysiuk 2, Dereziński.
Sudety: Minciel 19, Ł. Niesobski 14, Wilusz 11, R. Niesobski 8, D. Ostrowski 7, Jyż 2, Szandurski, Król, Walaszek, Najman, Tymiński.