Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 4926
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Wysoka kara dla internetowego sklepu Deichmann–Obuwie

Piątek, 28 lutego 2014, 8:08
Aktualizacja: 8:11
Autor: UOKiK
Internetowy sklep Deichmann–Obuwie otrzymał prawie 289 tys. zł kary od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Zastrzegał bowiem, że nie ponosi odpowiedzialności za zgodność zdjęć produktów na stronie internetowej z ich rzeczywistym wyglądem.

Zdaniem Urzędu, konsumenci mają prawo oczekiwać, że zamawiany produkt będzie zgodny z jego zdjęciem i opisem zamieszczonym w Internecie. Ponadto sklep zastrzegał, że zwrot produktu kupionego w sieci jest możliwy tylko wtedy, gdy towar będzie kompletny, bez uszkodzeń oraz bez widocznych śladów użytkowania.

- Kupując przez Internet, konsument ma prawo obejrzeć i sprawdzić produkt po jego dostarczeniu – w ramach tzw. zwykłego zarządu – wyjaśniają przedstawiciele UOKiK. - Oznacza to, że można otworzyć opakowanie, aby przymierzyć obuwie lub sprawdzić, czy dostarczono produkt zgodny z zamówieniem. W takiej sytuacji nie traci prawa do odstąpienia od umowy – dodają.

Za naruszenie zbiorowych interesów konsumentów nałożona na Deichmann-Obuwie kara wyniosła 288 771 zł. Przedsiębiorca odwołał się do sądu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group