Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7876
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wyskoczyła z piętra ratując się przez żywiołem

Piątek, 21 maja 2010, 10:02
Aktualizacja: 23:19
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Wyskoczyła z piętra ratując się przez żywiołem
Fot. Archiwum straż pożarna
Trzy godziny trwała akcja gaśnicza budynku przy ulicy Warszawskiej 61 w Jeleniej Górze, gdzie ogień pojawił się kwadrans przed piątą rano. Kobieta, która znajdowała się w środku wyskoczyła z okna. Z wstępnych informacji wynika, że nic poważnego się jej nie stało. Mimo walki z żywiołem dziewiętnastu strażaków, budynek spłonął niemal doszczętnie.

Jak na razie nie ustalona jest przyczyna pojawienia się ognia w jednorodzinnym budynku. Tym zajmie się policja dochodzeniowo - śledcza.

- W chwili przybycia strażaków na miejsce ogniem objęte były: klatka schodowa, pomieszczenia na parterze i pierwszym piętrze na prawo od klatki schodowej oraz całe poddasze. Przed przyjazdem ratowników znajdująca się w budynku kobieta wyskoczyła z okna pierwszego piętra. Do przyjazdu pogotowia zaopiekowała się nią sąsiadka. Poszkodowaną odwieziono do szpitala. Z wstępnych informacji wynika, że nie poniosła ona poważniejszych obrażeń. W trakcie akcji gaśniczej na miejsce przyjechał właściciel budynku, który skutek doznanego szoku, zasłabł. Jemu też była potrzebna pomoc medyczna - mówi Andrzej Ciosk, rzecznik Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Do gaszeniu pożaru wykorzystano siedem samochodów pożarniczych, udział w akcji wzięło 19 strażaków. Mimo ich starań spłonął niemal cały budynek: drewniana klatka schodowa, niemal wszystkie pomieszczenia wraz z wyposażeniem, poddasze oraz konstrukcja dachu.

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group