Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 3417
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wyścigi po ulicy Chełmońskiego

Piątek, 30 maja 2008, 7:38
Aktualizacja: 7:39
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Wyścigi po ulicy Chełmońskiego
Na Chełmońskiego coraz częściej dochodzi do kolizji. Wszystko przez nadmierną prędkość i nieuwagę kierowców.
Fot. Mar
Spokojną i omijaną jakiś czas temu przez samochody uliczką dziś trudno przejść z uwagi na pędzące auta. To zdanie nie tylko jednego z mieszkańców malowniczo położonej ulicy na Wzgórzu Kościuszki.

Jeżdżą jak na złamanie karku. A chodnik jest bardzo wąski. To cud, że jeszcze nie doszło tu do poważniejszego wypadku – alarmuje nas Czytelnik z traktu na Wzgórzu Kościuszki.

Kierowcy upodobali sobie tę ulicę. Dlaczego? Przejeżdżając przez nią, trudno gdziekolwiek skrócić sobie drogę. Mieszkańcy sądzą, że zmotoryzowanych piratów skusił fakt, iż trakt był mało uczęszczany. – Rzadko zagląda tu patrol policji – zauważa nasz rozmówca.

W tym roku doszło już na Chełmońskiego do kilku zdarzeń drogowych, w których – na szczęście – nikt nie ucierpiał. Ostatnio zbyt szybko jadący kierowca ściął słup latarni ulicznej.

– Przydałyby się tu progi zwalniające, bo mało kto przestrzega ograniczenia prędkości. Na prostym odcinku drogi z parku do centrum miasta auta rozpędzają się nawet do setki! – twierdzi jeleniogórzanin. Ulicą nie jeżdżą autobusy miejskie, więc – formalnie – nie ma przeszkód, aby zamontować tu tzw. „leżących policjantów”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group