Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6267
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wyścigi do dyrektorskich stołków

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 4 kwietnia 2011, 7:26
Aktualizacja: 7:27
Autor: Angela
W tym roku kończy się pięcioletnia kadencja dyrektorów aż sześciu szkół w mieście. W związku z tym ogłoszono nabór na te stanowiska. Chętni mogą składać dokumenty do ósmego kwietnia. Do wzięcia są fotele szefa: „Handlówki”, „Mechanika”, Gimnazjów nr 1 i 4, Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Miejskiego Przedszkola nr 4 w Jeleniej Górze.

Barbara Latosińska z Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta w Jeleniej Górze wyjaśnia, że takie konkursy organizowane są raz na pięć lat, co warunkuje ustawa o systemie oświaty. W tym roku w sierpniu kadencja skończy się aż sześciu dyrektorom: Wandzie Kozyrze z Zespołu Szkół Technicznych Mechanik, Danucie Pawłowicz z Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych nr 2, Beacie Toczek z Gimnazjum nr 4, Jolancie Piaseckiej z Gimnazjum nr 1, Dorocie Bińkowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Katarzynie Stec z Przedszkola nr 4.

Niemal wszyscy obecni dyrektorzy, którym kończy się kadencja deklarują ponowne startowanie w konkursie. Niezdecydowana jest tylko Jolanta Piasecka, a Katarzyna Stec jest do początku kwietnia na chorobowym. Stanowcze „tak” usłyszeliśmy natomiast od pozostałych pań, które pełnią funkcję szefowych szkół.

– Jestem w połowie drogi. Kiedy pięć lat temu zaczynałam swoją pracę w tej placówce, miałam marzenia, których gros już udało mi się zrealizować. Część placówki została wyremontowana, mamy szereg programów, projektów rozwijających uczniów i promujących placówkę, kilkunastu uczniów należy do uczniowskiego klubu sportowego, który cały czas rozwijamy. Sporo jest jednak jeszcze do zrobienia, w tym ogrodzenie szkoły dla bezpieczeństwa naszych uczniów, zagospodarowanie terenu, adaptacja około 400 m2 przybudówki szkoły, gdzie obecnie jest stołówka. Marzy mi się stworzenie tam klas – mówi Dorota Bińkowska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Jeleniej Górze.

Rozpoczęte przez siebie sprawy ma zamiar dokończyć również dyrektor Wanda Kozyra. – Chciałabym korzystać z tego, co już udało nam się zrealizować. Za miesiąc ma się zakończyć budowa centrum kształcenia zawodowego, uczestniczyć w budowie i otwarciu sali sportowo-widowiskowej, zamierzam otworzyć nowe kierunki kształcenia. Ponadto w przyszłym roku szykuje się reforma szkół zawodowych, po której placówki będą same pisały programy nauczania pod kierunki kształcenia uczniów – mówi dyrektor „Mechanika”.

Beata Toczek, dyrektor Gimnazjum nr 4 w Jeleniej Górze o tym co chciałaby jeszcze zrobić w prowadzonej przez siebie placówce przed konkursem nie chce zdradzać. Wymienia natomiast szereg działań, które przez ostatnie pięć lat udało jej się zrobić: nadanie imienia i sztandaru szkoły (Noblistów Polskich), realizacja szeregu projektów unijnych, które dały uczniom możliwość wyrównywania szans i wsparcie specjalistów, stworzenie ośrodka kuratorskiego, i powstanie klas sportowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~xyz 4-04-2011 8:43
hala sportowa przy mechaniku!! buhahaha slysze juz o tym od 5 lat. ile jeszcze tego kitu bedziecie wciskac???
~Tow.Wiesław 4-04-2011 10:14
A kiedy kończy się kadencja tow Dąbrowskiej z II LO iNorwida?
~zj 4-04-2011 15:59
jej sie nie kończy ;)
~bliski 4-04-2011 17:13
Oby skończyła się kadencja pani Bińkowskiej, bo zupełnie sobie nie radzi, ma nad nią jakąś dziwną moc kierowniczka z niższwego szczebla w szkole atmosfera jest zła.Sprzataczki nie mają sprzętu do sprzątania dozorcy mioteł do zamiatania, nie było też funduszy na łopaty do odśnieżania,gdzie dla porównania w innych szkołach gospodarnośc dyrektorów,aż miło.Może oświata albo U Skarbowy sprawdzi na co wydawane są pieniadze w tej szkole nr3
~babka 5-04-2011 14:41
pani Stec też sobie nie radzi, czas by w końcu odeszła.rodzince byt zapewniła.synka i zięcia zatrudniła.nie szanowala rodziców ani starych pracowników. my rodzice dużo widzimy. czas na zmiany. na dobre.
~gim4 5-04-2011 21:08
Wreszcie gimn. Nr 4 ma dobrego dyrektora. Wyniki uczniów świadczą same za siebie
~DZIADEK 9-04-2011 9:46
pani dyr z mp-4 wreszcie zakonczy koszmarna kadencje tylko słuchy chodza ze juz obsadza kolezanke ASIE na swoje stanowisko A ZIEC I SYN JUZ PRACUJE JAK TO MOZLIWE-USTAWA ANTYKORUPCYJNA
~do bliski 9-04-2011 23:35
być może masz i rację ,ale choć nie znam p dyrektor ani atmosfery szkoły to mnie jednak wydaje się iż dyr Bińkowska nie jest świadoma poczynań owej kierowniczki. Miałam bowiem okazję słyszeć narcystyczne wypowiedzi p kierownik poza szkołą przy jednoczesnej krytyce dyrekcji. Podobno cała szkoła jest tylko na jej głowie a dyrekcja nieudolna. Słownictwo tej pani także pozostawia wiele do życzenia ,nie pasuje mi więc tu twój wątek o dziwnej mocy kierowniczki. Toteż twój komentarz może być krzywdzący dla p dyrektor.
~Beny 11-04-2011 23:08
Czy ktoś mi to może wytłumaczyć, jak długo władze miasta będą jeszcze na to pozwalać, aby nieudolna dyrektorka z Przedszkola Nr 4, o której już było tutaj na forum nie raz pisane. Znowu kręci nową aferę zatrudniając u siebie członków własnej rodziny. Parę lat temu PO usunęła liderkę z Partii po zarzutem "nepotyzmu", tutaj natomiast nie mogą sobie poradzić ze zwykłym urzędnikiem państwowym. Coś nam słabnie już na samym początku kadencji ta nasza władza.
~kasiorka 12-04-2011 6:11
i tak się udawało p.dyr. z mp-4 przez cała kadencję jechać na wypracowanej przez kogoś dobrej opiniii. Ale tej opinii ju.z dawno nie ma, bo razem z placówką ma najgorszą w całym mieście - i tego też władza nie widzi. Od kiedy można zatrudniać rodzinkę i zapewniać jej dobry byt i nie tylko....Kto w końcu ja z tego rozliczy?
irenka 15-04-2011 9:34
LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ !!!!!!!!!!!!! Niech wasza nienawiść nie zabija W WASZYCH sercach resztek człowieczeństwa. Jak można oczerniać dyrektora, który odchodzi na emeryturę. Przypomnijcie sobie ile Pani Dyrektor Katrzynie Stec zawdzięczacie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group