Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 6214
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Wyścig asów kierownicy (poprawione wyniki)

Niedziela, 23 lipca 2006, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 29 września 2006, 13:47
Autor: Rafa
Kotlina Jeleniogórska: Wyścig asów kierownicy (poprawione wyniki)
Fot. RAFA
Piąta runda zawodów o mistrza Jeleniej Góry w Konkursowej Jeździe Samochodami za nami. Niedzielny rajd rozgrywany był w Kamiennej Górze. Tym razem w zawodach wzięło udział 35 ekip.

Konkurs został przeprowadzony w ciągu jednego dnia i składał się z jednego etapu, więc nie było powtórki z ubiegłego czempionatu, gdzie zawodnicy ścigali się w dwóch etapach – dziennym i nocnym.

Na wszystkich zawodników, którzy odcinki musieli przejachać po trzy razy, czekały trzy próby: Lubawka "rampa", Jawiszów - teren byłego PGR oraz nowa próba asfaltowa. Zapisy były przyjmowane od godziny 9.00, a wyścig rozpoczął się o godzinie 11.00.

Upalna pogoda wcale nie popsuła atrakcyjności zawodów. Zawodnikom szczególnie do gustu przypadła próba z Jawiszowa, gdzie na ścigających się czekały ostre zakręty, wyrwy oraz wyboje, a jedna z ekip walcząca o jak najlepszy czas złapała gumę.

Pozostałe dwie próby były również dobrze przygotowane. W Lubawce przeszkodą dla niektórych kierowców był sporej wielkości głaz, na który wjeżdżali swoimi samochodami.

Na dwóch nowych próbach asfaltowych mogli osiągać za to zawrotne prędkości, więc było to bardzo widowiskowe. Trzecia próba została odwołana ze względów bezpieczeństwa.

Zawody były bardzo udane, odbywały się w przyjaźni i dostarczyły sporo adrenaliny zarówno widzom, jak uczestnikom. Zwieńczeniem imprezy był integracyjny obiad wszystkich biorących udział w zawodach.

Wyniki turnieju poniżej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group