Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 5583
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wyrzeźbią jelenia i inne cuda z lodu

Piątek, 1 stycznia 2010, 9:29
Aktualizacja: 9:29
Autor: Angela
JELENIA  GÓRA: Wyrzeźbią jelenia i inne cuda z lodu
Fot. .....
Przez dwa dni weekendu (2 i 3 stycznia) na oczach jeleniogórzan powstanie osiem rzeźb, które staną na Placu Ratuszowym i w Parku Zdrojowym. Dzieła znanych artystów z Polski będą podświetlone. Lodowe cuda będą karmić oczy mieszkańców – jeśli pogoda pozwoli – do 10 stycznia.

To kolejna odsłona II Karkonoskiego Festiwalu Światła. Na placu Ratuszowym i w Cieplicach w Parku Zdrojowym staną po cztery rzeźby. Zanim jednak to nastąpi przez dwa dni w sobotę i niedzielę (2 i 3 stycznia) nad bryłami lodu będą pracować artyści rzeźbiarze, którzy z pomocą narzędzi – w tym pił i dłut oraz ognia – „wyczarują” lodowe cuda. Kibicować im będą mieszkańcy. Będzie na co popatrzeć.

Przygotowanie do rzeźbienia rozpocznie się drugiego stycznia 2010 roku od godziny 12.00 kiedy na Plac Ratuszowy i do Parku Zdrojowego zostaną przywiezione ogromne bryły lodu – mówi Katarzyna Młodawska, naczelnik Wydziału Promocji i Polityki Informacyjnej Urzędu Miasta w Jeleniej Górze. Około godziny 15.00 w sobotę będzie można już kibicować rzeźbiarzom, którzy będą pracować przez dwa dni. Efekt końcowy będzie widoczny w niedzielę wieczorem.

Rzeźby mają być pięknie podświetlone, co będzie wyjątkową atrakcją dla oczu mieszkańców i turystów. Jakich kształtów będą rzeźby? Na pewno powstanie lodowy jeleń, pozostałe kształty są niespodzianką. Całością zajmie się firma z Wrocławia.

- Zachęcamy do uczestniczenia w całym procesie tworzenia tych rzeźb, od przygotowania, przez realizację do efekty końcowego – mówi szefowa wydziału promocji. Będzie to gra lodu i światła, wrażenia będą więc niesamowite. O kolejnych wydarzeniach II KFŚ będziemy informowali na bieżąco.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1052
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group