Poniedziałek, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6346
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wyrzeźbią jelenia i inne cuda z lodu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 1 stycznia 2010, 9:29
Aktualizacja: 9:29
Autor: Angela
Fot. .....
Przez dwa dni weekendu (2 i 3 stycznia) na oczach jeleniogórzan powstanie osiem rzeźb, które staną na Placu Ratuszowym i w Parku Zdrojowym. Dzieła znanych artystów z Polski będą podświetlone. Lodowe cuda będą karmić oczy mieszkańców – jeśli pogoda pozwoli – do 10 stycznia.

To kolejna odsłona II Karkonoskiego Festiwalu Światła. Na placu Ratuszowym i w Cieplicach w Parku Zdrojowym staną po cztery rzeźby. Zanim jednak to nastąpi przez dwa dni w sobotę i niedzielę (2 i 3 stycznia) nad bryłami lodu będą pracować artyści rzeźbiarze, którzy z pomocą narzędzi – w tym pił i dłut oraz ognia – „wyczarują” lodowe cuda. Kibicować im będą mieszkańcy. Będzie na co popatrzeć.

Przygotowanie do rzeźbienia rozpocznie się drugiego stycznia 2010 roku od godziny 12.00 kiedy na Plac Ratuszowy i do Parku Zdrojowego zostaną przywiezione ogromne bryły lodu – mówi Katarzyna Młodawska, naczelnik Wydziału Promocji i Polityki Informacyjnej Urzędu Miasta w Jeleniej Górze. Około godziny 15.00 w sobotę będzie można już kibicować rzeźbiarzom, którzy będą pracować przez dwa dni. Efekt końcowy będzie widoczny w niedzielę wieczorem.

Rzeźby mają być pięknie podświetlone, co będzie wyjątkową atrakcją dla oczu mieszkańców i turystów. Jakich kształtów będą rzeźby? Na pewno powstanie lodowy jeleń, pozostałe kształty są niespodzianką. Całością zajmie się firma z Wrocławia.

- Zachęcamy do uczestniczenia w całym procesie tworzenia tych rzeźb, od przygotowania, przez realizację do efekty końcowego – mówi szefowa wydziału promocji. Będzie to gra lodu i światła, wrażenia będą więc niesamowite. O kolejnych wydarzeniach II KFŚ będziemy informowali na bieżąco.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

*piipi* 1-01-2010 15:22
~Hi, ..czekam na te ..*inne cuda,które "nakarmią" moje oczy utęsknione !
danny 1-01-2010 19:30
Super, z niecierpliwością czekam na fotografie rzeźb. Mam nadzieję, że nie skończy się tak, jak zwykle to ma miejsce na łamach Jelonki, że w relacjach z przedsięwzięć artystycznych więcej zdjęć twórców i gawiedzi niż samych dzieł. Nie każdy ma okazję wybrać się na wystawę czy inne wydarzenie artystyczne. Droga Jelonko, pamiętaj o tych co są daleko od naszego miasta!
~sceptyk111 1-01-2010 23:34
Przecież i tak do rana nie dotrwają, bo "dresy", "kapturki", "blokersi" i inne wynalazki wylezą na "placówę"...
~Jano 2-01-2010 9:19
do Sceptyka 111 to nie blokersi i nie dresy wszystko niscza to tepe pijane mieszczuchy z centrum miasta i ta bardzo dobrze uczaca sie mlodziez,przybywajaca do Jeleniej gory z Cieplic na tych rowerkach ktorymi cuda wyprawiaja ,wiec jesli chodzi o niszczenia to nie tylko blokersi to robia Pozdro
~MaG 6-01-2010 23:18
Widziałam dziś, jak rodzice się przyglądali swemu 5-letniemu dziecku, które sprawdzało trwałość materiału obtłukując eksponaty...Kiedy zwróciłam ojcu uwagę, usłyszałam od niego : - MASZ PANI PROBLEM, IDŹ PANI DO PREZYDENTA!!! - Nie była pani dzieckiem??? - Lepiej, żeby stopniało samo co? Idźcie więc szybko rzeźby obejrzeć, bo gawiedź aż się pali do zrównania tego ziemią. Taki to u nas a...l-fabetyzm cool turalny...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group