Piątek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 6328
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wyróżnienie za Park Ducha Gór

Wiadomości: Szklarska Poręba
Sobota, 18 października 2014, 9:24
Aktualizacja: 22:12
Autor: Manu
Fot. UM Szklarska Poręba
Przebudowany w latach 2011–2012 Park Ducha Gór przy Muzeum – Domu Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie otrzymał wyróżnienie w konkursie pt. “Zielone miasta – w stronę przyszłości”. Organizatorem konkursu jest Ministerstwo Środowiska.

Kapituła konkursu “Zielone miasta - w stronę przyszłości”, ogłosiła werdykt i przedstawiła listę nagrodzonych i wyróżnionych przez Jury projektów. W kategorii “zieleń w mieście” została wyróżniona także Szklarska Poręba.

Nagrodą jest wyjazd studyjny do zielonej stolicy Europy - Sztokholmu, który jako pierwszy w roku 2010 otrzymał nadawany przez Komisję Europejską tytuł “Zielonej Stolicy Europy”.

W listopadzie wręczenie symbolicznych statuetek. Konkurs miał na celu upowszechnienie nowoczesnych i efektywnych rozwiązań miejskich w ochronie środowiska, propagowanie działań zmierzających do zrównoważonego rozwoju miast, promocję innowacyjności i wysokiej jakości usług w działaniach na rzecz środowiska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~górаl 21-10-2014 23:37
dobrze że nie Park Karkonoski Narodowy, bo on powinien dostać Złotą Malinę za te wszystkie wybetonowe, wybrukowane, obarierkowane ceprostrady w górach.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group