Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 6097
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wyróżnienie dla Liceum Plastycznego w "Rzemiosłach"

Piątek, 20 października 2017, 10:28
Autor: ZSRA
Jelenia Góra: Wyróżnienie dla Liceum Plastycznego w "Rzemiosłach"
Fot. Użyczone/ZSRA
Maria Kulpińska, uczennica Liceum Plastycznego w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze otrzymała wyróżnienie w Międzynarodowym Biennale Fotografii Szkół Plastycznych „Widzieć Więcej”.

Jej praca pn. „Widzialne - niewidzialne” zrealizowana była pod kierunkiem nauczyciela fotografii Marka Likszteta. - Inspiracją do wykonania pracy były stare negatywy na szkle przedstawiające książkę do historii sztuki, które pokazywał nam pan Marek Liksztet na zajęciach z fotografii artystycznej” – mówi laureatka konkursu. Uczennica w swojej pracy połączyła tradycyjną technikę analogową z cyfrową.

W październiku w Galerii Debiut w Gdyni odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej połączony z rozdaniem nagród. Do wystawy zakwalifikowały się jeszcze uczennice z klasy 4 LP: Martyna Dombrowska, Pola Kołodzińska, Małgorzata Wasilewska (czyli wszystkie zgłoszone prace).

Wernisaż wystawy uświetnił wykład Prof. Grzegorza Przyborka pn. "FOTOGRAFIA-WSPOMNIENIE, LEGENDA, MIT". Nadesłane fotografie to w większości zestawy. Jury oceniło łącznie 699 zdjęć 302 autorów. Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowało się 196 fotografii 72 autorów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group