Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 6113
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wyróżnią architektoniczne hity roku 2007

Piątek, 2 listopada 2007, 8:45
Aktualizacja: Sobota, 3 listopada 2007, 8:16
Autor: AGA
Jelenia Góra: Wyróżnią architektoniczne hity roku 2007
Czy zmodernizowany gmach biblioteki w campusie akademickim zasługuje na wyróżnienie?
Fot. Archiwum
Jelenia Góra zamierza zgłosić do ogólnopolskiego konkursu Modernizacja Roku kilka obiektów unowocześnionych w mijających miesiącach. Czekamy także na propozycje Internautów.

Konkurs jest organizowany już po raz dwunasty. Jak podają jego inicjatorzy, dotychczasowe edycje potwierdziły, jak wielkie zainteresowanie towarzyszy promowaniu rozwiązań architektoniczno–budowlanych dotyczących zmodernizowanych obiektów.

Do poprzedniej edycji konkursu zgłoszono 421 obiektów z całego kraju, z tego do finału zakwalifikowano 91 w różnych kategoriach. Wśród wyróżnionych w regionie jeleniogórskim znalazł się, między innymi, jeden z hoteli z Świeradowie Zdroju.

Jelenia Góra zamierza zgłosić do pierwszego etapu kilka obiektów zmodernizowanych w 2007 roku. Przypuszczalnie będzie to Biblioteka Kolegium Karkonoskiego powstała w budynku po dawnych koszarach, czy też budynek mieszkalny powstały w wyniku przebudowy dawnej siedziby sztabu przy ulicy Sudeckiej.

Jak dowiedzieliśmy się w wydziale architektury i urbanistyki magistratu, lista jest otwarta. Czy w Jeleniej Górze są jeszcze inne zmodernizowane budynki, które zasługują na wyróżnienie? Czekamy na Państwa sugestie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group