Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 4003
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wyrok za napad na księdza

Czwartek, 22 lutego 2018, 8:08
Aktualizacja: Piątek, 23 lutego 2018, 7:30
Autor: WAC
Na łączną karę 17. lat pozbawienia wolności skazał Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze Tomasza T. Mężczyzna został uznany winnym popełnienia pięciu przestępstw. Między innymi w kwietniu ubiegłego pobił oraz okradł księdza na plebanii w Opolnie Zdroju pod Bogatynią.

Tomasz T. odpowiadał przed sądem za pięć przestępstw, z których najpoważniejsze to dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Do zdarzenia doszło 20 kwietnia ubiegłego roku. Wtedy Tomasz T. pobił na plebanii w Opolnie Zdroju płytą chodnikową miejscowego księdza, a następnie ukradł mu saszetkę z pieniędzmi, dokumenty oraz kluczyki do samochodu. Po dokonaniu przestępstwa Tomasz T. odjechał skradzionym proboszczowi autem marki Renault Fluence.

Przestępca, który był pod wpływem środków odurzających uciekał przed policyjnym pościgiem przez kilkadziesiąt kilometrów, do momentu gdy w Jeleniej Górze - Maciejowej rozbił zabrany księdzu samochód na policyjnej blokadzie. Po drodze wielokrotnie łamał przepisy ruchu drogowego i tylko przytomności umysłu innych kierowców należy zawdzięczać, że nie doszło wtedy do wypadku drogowego.

Dodatkowo Tomasz T. dwa dni przed napadem na księdza zaatakował przypadkowo spotkaną w Bogatyni Irenę B. Napastnik kilkukrotnie uderzył kobietę pięścią w twarz po czym zabrał jej portfel oraz telefon komórkowy. Dodatkowo skazany usiłował nakłonić pokrzywdzoną do zmiany złożonych przez nią wcześniej zeznań.

Sąd wydając wyrok wziął pod uwagę wcześniejszą karalność oraz wagę popełnionych czynów. Kara orzeczona przez sąd była wyższa od wnioskowanej przez oskarżenie, gdyż prokuratura chciała skazania Tomasza T na 12 lat więzienia. Wyrok nie jest prawomocny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group