Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 6677
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wyrok za Barona

Czwartek, 24 czerwca 2021, 6:05
Autor: WAC
Jelenia Góra: Wyrok za Barona
Fot. DIOZ
Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze, po ponad 3,5 roku od odebrania przez Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt z jednego z hoteli w Jakuszycach owczarka podhalańskiego Barona, wydał wyrok w procesie jego właścicielki.

Sąd uznał, że kobieta znęcała się nad zwierzęciem i skazał ją na 6 miesięcy pozbawienia wolności, zawieszając wykonanie kary na dwa lata. Dodatkowo sąd orzekł wobec kobiety 2-letni zakaz posiadania zwierząt, nawiązkę w wysokości 2000 zł na cel związany z ochroną zwierząt, a także przepadek psa. Zapłaci również koszty sądowe.

Reprezentujący Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt Konrad Kuźmiński nie w pełni jest usatysfakcjonowany treścią wyroku i nie wyklucza apelacji.

Uważamy, że zarówno wysokość grzywny jak i okres zakazu posiadania zwierząt orzeczone przez sąd wobec skazanej są rażąco niskie - komentuje K. Kuźmiński. - Jednak sam fakt wydania przez sąd wyroku skazującego bardzo nas cieszy. Pokazuje, że oprawcy zwierząt nie mogą liczyć na bezkarność. Wprawdzie naszym zdaniem wymiar kar nadal jest zbyt niski, jednak ważne, że takie czyny nie pozostają bez reakcji wymiaru sprawiedliwości. Bardzo istotne jest też to, że Baron znalazł nowy dom. Przygarnęli go ludzie, którzy zgłosili konieczność jego odbioru.

Przypomnijmy. O losie psa przebywającego w niewielkim kojcu przy hotelu poinformował Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt jeden z narciarzy. Zwierzę było chore i zaniedbane. Obecny podczas interwencji lekarz weterynarii stwierdził, że Baron cierpi na przewlekłe, nieleczone zapalenie uszu, które powodowało u niego ogromny dyskomfort i ból Pies próbując walczyć z ogromnym świądem ocierał się o metalową siatkę, dodatkowo się raniąc. Pod skołtunioną pokrywą włosową na próżno można było szukać tkanki tłuszczowej. Podczas głaskania u zwierzęcia wyczuwalne były kości żeber oraz kręgosłupa, co wskazywało na jego niedożywienie.

W sprawie psa Barona toczy się jeszcze inne postępowanie, w którym prokuratura oskarża DIOZ o jego kradzież.

Twoja reakcja na artykuł?

48
67%
Cieszy
2
3%
Hahaha
2
3%
Nudzi
2
3%
Smuci
4
6%
Złości
14
19%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (44)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
437
Puzyńska Katarzyna
35%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
34%
 
Głos ulicy
Złota rybka
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wysłali oferty do 100 najbogatszych Polaków
 
112
Kolizje głównie... przed przejściem
 
Kultura
Ogień w Cieplicach
 
Inne wydarzenia
Fantastyczna walka i zabawa w SP 10 [WYNIKI]
 
Kultura
Juwenalia – elektroniczna sobota
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group