Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Czwartek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 17110
Zalogowanych: 82
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wyrok przeciwko stróżom prawa

Środa, 14 marca 2007, 0:00
Autor: TEJO
Kary więzienia w zawieszeniu i okresowy zakaz wykonywania pracy policjanta w aferze mandatowej.

Na dwa do trzech lat więzienia w zawieszeniu na okres próbny skazał w środę jeleniogórski sąd policjantów, zamieszanych w sprawę fałszowania druczków mandatowych podczas przeprowadzanych kontroli drogowych.
Jeden policjant został uniewinniony. Od części zarzutów uniewinniono także tych, dla których inne punkty aktu oskarżenia okazały się – zdaniem sądu – zasadne.

Najdotkliwsze dla skazanych są jednak zastosowane zakazy wykonywania zawodu policjanta. Większość funkcjonariuszy nie będzie mogła pracować w komendach i komisariatach przez dwa, trzy lata. Jeden – przez 10 lat.
Wyrok nie jest prawomocny.

Sprawa toczyła się od ponad dwóch lat. Kiedy mandatowa afera, w której policjanci zaniżali kwoty wystawianych mandatów, wyszła na jaw, podejrzani zostali zawieszeni w wykonywaniu czynności służbowych i otrzymywali jedynie część należnego wynagrodzenia.

Linia obrony dowodziła, że policjanci zaniżali kwoty mandatów poproszeni o to przez kierowców, którzy tłumaczyli się złą sytuacją finansową w domach. Funkcjonariusze wykreślali zera z określonej na bloczku mandatowym sumy.

Zdaniem sądu takie postępowanie było dopuszczalne jedynie przed podpisaniem mandatu przez sprawcę wykroczenia drogowego. Zdarzało się jednak, że policjanci czynili to już po tym, jak mandat został podpisany.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Te dziewczęcie imiona królowały w marcu 2026 r. w Jeleniej Górze. Które byście wybrali?

Oddanych
głosów
27
Zofia
22%
Rozalia
7%
Julia
56%
Mia
15%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Nauka potwierdza. Mężczyźni chorują bardziej
 
Rozmowy Jelonki
Harcerstwo bez telefonów. „Pokazujemy dzieciom, że prawdziwe życie jest poza ekranem”
 
Aktualności
Motoambulans pogotowia wraca na drogi
 
Turystyka
Jaka będzie przyszłość Stawów Podgórzyńskich?
 
Teatr im. Norwida
Gortych na scenie Norwida. Kryminał, który już stał się hitem
 
Tragedie i dramaty
Poważny wypadek, na miejscu śmigłowiec LPR
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group