Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8396
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jeżów Sudecki: Wyremontują drogę w Jeżowie Sudeckim

Sobota, 29 sierpnia 2009, 10:04
Aktualizacja: 10:17
Autor: Ania
Jeżów Sudecki: Wyremontują drogę w Jeżowie Sudeckim
Fot. Ania
Starostwo powiatowe w Jeleniej Górze planuje remont ulicy Długiej. Do połowy września br. ma zostać przygotowana kompletna dokumentacja prac, która jest niezbędna do rozpoczęcia inwestycji.

Problem polega jednak na tym, że nie wiadomo, kiedy dokładnie rozpoczną się prace remontowe. Starosta jeleniogórski, Jacek Włodyga tłumaczy, że jest to uzależnione od budowy kanalizacji. – Najpierw powinno się zrealizować inwestycję związaną ze skanalizowaniem Jeżowa Sudeckiego, a dopiero później rozpocząć remont drogi. W przeciwnym wypadku nie miałoby to sensu, chyba, że z projektu wynikałoby, że prace kanalizacyjne nie będą przebiegały wzdłuż ulicy Długiej. – mówi Jacek Włodyga.

Na remoncie ulicy Długiej zależy zarówno mieszkańcom Jeżowa Sudeckiego, jak i wójtowi gminy oraz jego zastępcy. Dlatego też część remontu ma być sfinansowana z budżetu gminy. Najpierw jednak starostwo powiatowe musi posiadać przynajmniej połowę środków na ten cel.

Opracowanie samej dokumentacji kosztuje około 64 tysięcy złotych. – Do końca września jest nabór wniosków do Ogólnonarodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. W tym terminie Starostwo Powiatowe musi złożyć wniosek. Dopiero po uzyskaniu funduszy będzie można mówić o rozpoczęciu prac budowlanych. – mówi Stanisław Krasuski, zastępca wójta gminy.

Nie wiadomo jeszcze ile będzie kosztował remont drogi w Jeżowie Sudeckim. Szacunkowa kwota to około 3,5 miliona złotych. Gmina jest dołożyć milion zł. – Zależy nam na remoncie ulicy Długiej i zrobimy wszystko, żeby doszedł on do skutku. Nie jest to niestety nasza droga, ale wiemy, że mieszkańcy chcieliby w końcu jeździć, po normalnej nawierzchni. – mówi Stanisław Krasuski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
182
Tak
32%
Nie
62%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group