Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 3793
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wyremontowany budynek na Osiedlu Robotniczym prezentem na święta

Sobota, 15 grudnia 2012, 8:21
Aktualizacja: 9:18
Autor: Angela
Jelenia Góra: Wyremontowany budynek na  Osiedlu Robotniczym prezentem na święta
Fot. UM
Zakończyła się renowacja trzech klatek wielorodzinnego budynku przy ul. Osiedle Robotnicze 11, 13, 15 w Jeleniej Górze. W ramach prac m.in. wymieniono pokrycie dachu, wyremontowano elewację i ocieplono ściany, wykonano też izolację ścian fundamentowych i wymieniono części okienek piwnicznych w budynku. Całkowita wartość zadania to ok. 399 tys. zł, z czego dofinansowanie unijne to ok. 238 tys. zł.

Trzyklatkowy, wolnostojący budynek przy ul. Osiedle Robotnicze nr 11, 13, 15 w Jeleniej Górze ma cztery kondygnacje. Każda z klatek budynku stanowi osobną nieruchomość. Większość pieniędzy pochodziła z dofinansowania unijnego, 161 tys. zł dołożyły wspólnoty mieszkaniowe oraz urząd miasta. Poza wymienionymi pracami wykonano również jednokrotne krycie dachu papą termozgrzewalną wraz z przemalowaniem części obróbek blacharskich gzymsów i ogniomurów oraz wymianą rur spustowych, naprawę instalacji odgromowej oraz opaskę z otoczaka o szerokości 50 cm z krawężnikiem chodnikowym.

- Cieszę się z tego remontu, bo gdyby nie wspólne działania i te pieniądze unijne, pewnie nie doczekalibyśmy się remontu tego budynku. Dzięki temu, że prace zakończyły się przed zimą będzie cieplej i oszczędniej. Poza tym budynek teraz ładnie wygląda – mówiła pani Krystyna z Osiedla Robotniczego w Jeleniej Górze.

Projekt był współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
439
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
26%
Często
13%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group