Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 8150
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wyremontowany budynek na Osiedlu Robotniczym prezentem na święta

Sobota, 15 grudnia 2012, 8:21
Aktualizacja: 9:18
Autor: Angela
Jelenia Góra: Wyremontowany budynek na  Osiedlu Robotniczym prezentem na święta
Fot. UM
Zakończyła się renowacja trzech klatek wielorodzinnego budynku przy ul. Osiedle Robotnicze 11, 13, 15 w Jeleniej Górze. W ramach prac m.in. wymieniono pokrycie dachu, wyremontowano elewację i ocieplono ściany, wykonano też izolację ścian fundamentowych i wymieniono części okienek piwnicznych w budynku. Całkowita wartość zadania to ok. 399 tys. zł, z czego dofinansowanie unijne to ok. 238 tys. zł.

Trzyklatkowy, wolnostojący budynek przy ul. Osiedle Robotnicze nr 11, 13, 15 w Jeleniej Górze ma cztery kondygnacje. Każda z klatek budynku stanowi osobną nieruchomość. Większość pieniędzy pochodziła z dofinansowania unijnego, 161 tys. zł dołożyły wspólnoty mieszkaniowe oraz urząd miasta. Poza wymienionymi pracami wykonano również jednokrotne krycie dachu papą termozgrzewalną wraz z przemalowaniem części obróbek blacharskich gzymsów i ogniomurów oraz wymianą rur spustowych, naprawę instalacji odgromowej oraz opaskę z otoczaka o szerokości 50 cm z krawężnikiem chodnikowym.

- Cieszę się z tego remontu, bo gdyby nie wspólne działania i te pieniądze unijne, pewnie nie doczekalibyśmy się remontu tego budynku. Dzięki temu, że prace zakończyły się przed zimą będzie cieplej i oszczędniej. Poza tym budynek teraz ładnie wygląda – mówiła pani Krystyna z Osiedla Robotniczego w Jeleniej Górze.

Projekt był współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group