Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 5643
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wyprawa z Reksiem po czarne złoto

Środa, 18 listopada 2015, 15:05
Aktualizacja: 15:09
Autor: MDK "Muflon"
Jelenia Góra: Wyprawa z Reksiem po czarne złoto
Fot. MDK "Muflon"
– Było super – mówili uczestnicy kolejnego Poranka Rodzinnego, zorganizowanego w niedzielę (15.11) w Miejskim Domu Kultury „Muflon”, którzy wraz z Reksiem poznali tajemnice ropy naftowej.

Dzieci dowiedziały się skąd wydobywana jest ropa naftowa oraz do czego się ją wykorzystuje. Na scenie powstała niezwykła platforma wiertnicza oraz ropociągi. W rolę budowniczych wcielili się tatusiowie, a następnie mamy wraz z dziećmi z plastikowych rurek budowały ropociągi. Dzieci sprawdzały ich szczelność wysysając przez długie rurki „ropę naftową”, którą na szczęście okazała się słodka cola.

Podczas warsztatów plastycznych dzieci wykonały gumowe stworki-potworki z lateksowych rękawiczek, do których produkcji również wykorzystywana jest ropa naftowa. Po warsztatach, dzieci i rodzice świetnie bawili się oglądając kolejne odcinki kreskówek: Cywilizacja oraz Reksio. Na zakończenie Poranka rozlosowane zostały nagrody od sponsorów, a każde dziecko otrzymało słodką niespodziankę – złotą monetę z czekolady.

Już 13 grudnia odbędzie się świąteczny Poranek Rodzinny – wyjątkowo o godz. 10.00 i 12.00. Tradycyjnie na imprezie pojawi się Mikołaj z niespodziankami oraz kolorowymi aniołami.

Wstęp: 10 zł/dziecko (opiekunowie bezpłatnie). Ze względu na duże zainteresowanie jest prośba o wcześniejszą rezerwację. Uwaga: ważność rezerwacji wynosi trzy dni. Rezerwacja i sprzedaż biletów w sekretariacie MDK „Muflon” w godz. 8.00-20.00, tel. 75 755 37 70.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group