Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 2609
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Wyprawa po złotego AuRuna

Czwartek, 9 czerwca 2011, 7:54
Aktualizacja: 7:55
Autor: Angela
Sudeckie Bractwo Walońskie i Klub Integracji Społecznej i Stowarzyszenie „Zdolna Dolna” zapraszają na IV wyprawę po złotego AuRuna zatytułowaną „ Zaczęło się w Dolnej ”. Do zdobycia jest szczerozłota moneta Walońska AuRun IV oraz 20 pozłacanych AuRunów IV.

Aby móc wziąć udział w losowaniu drogocennych nagród, trzeba do września tego roku przybyć do Szklarskiej Poręby i pokonać jeden z dwóch szlaków walońskich. Pierwszym z nich jest Szlak Waloński utworzony w roku 2010 przez Stowarzyszenie "Zdolna Dolna" ze Szklarskiej Poręby Dolnej. Jest to trasa łatwa, dostępna dla wszystkich, bogato ilustrowana tablicami z opisami ciekawszych miejsc i poprowadzona jako ścieżka dydaktyczna znakami w kolorze czerwonym. Przejście Szlaku Walońskiego nagradzane będzie jednym kuponem na osobę i biorącym udział w losowaniu.

Drugi to Szlak Karawan Walońskich, którym przed wiekami transportowano urobek z Gór Izerskich do Starej Wsi jak ongiś nazywano Szklarską Porębę Dolną. Szlak ten zaczyna i kończy się w Szklarskiej Porębie Dolnej, a prowadzi przez najpiękniejsze tereny naszych gór. Nie jest ujęty na żadnej z map zaś jedyne, co wędrowcom wskazuje drogę, to zaszyfrowane znaki, umieszczone wzdłuż trasy. Szlak Karawan Walońskich jest trudny i przeznaczony dla zaawansowanych wędrowców, którym nie straszne są surowe warunki, jakie towarzyszyły i towarzyszą Walończykom penetrującym nasze góry. Warto jednak pamiętać, że do przejścia tego szlaku potrzebna jest mapa gór Izerskich.

- Wyprawa jest całodniowa, dlatego wyruszyć trzeba skoro świt. Po drodze nie ma schronisk, sklepów ani miejsc noclegowych, więc aby ją pokonać należy zabrać ze sobą zapas jedzenia i picia na dwa dni. By móc wyruszyć na szlak potrzebna jest pierwsza wskazówka, którą możemy otrzymać tylko i wyłącznie w Chacie Walońskiej. Każda osoba która przejdzie Szlak Karawan Walońskich w terminie trwania konkursu premiowana będzie dwoma kuponami konkursowymi na osobę, które wezmą udział w losowaniu nagród głównych oraz nagród niespodzianek ufundowanych przez sponsorów. Każdy uczestnik wyprawy po złotego AuRuna IV może przejść obydwa szlaki; Szlak Waloński i Szlak Karawan Walońskich - w ten sposób zwiększając swoje szanse na zdobycie nagród – wyjaśniają organizatorzy.

By rozpocząć wędrówkę należy pobrać kupony konkursowe w jednym z wymienionych miejsc: Mennica Walońska pn - pt 9-16 ul. Kołłątaja 12 tel. 722 276 280, Chata Izerska pn – sob. 9-18 ul. Piastowska 32 tel. 75 76 11 106, Dom wczasowy Jaś pn - sob 9-18 ul. Piastowska 27 tel. 75 717 35 52 oraz Dom wczasowy Aga pn -sob 9-18 ul. Piastowska 16 tel. 503 876 284.

W tym roku po raz pierwszy wprowadzono nową formułę losowań. Oprócz nagrody głównej, jaką jest złoty AuRun IV, Mennica Sudeckiego Bractwa Walońskiego wyjątkowo przeznaczyła jeszcze 20 pozłacanych AuRunów IV (nakład 150 sztuk) jako nagrody dodatkowe, które wraz z nagrodami niespodziankami losowane będą zawsze w piątek wieczorem przy ognisku ( godz. 19,oo), dla uczestników wyprawy z danego tygodnia.

Dzięki dofinansowaniu imprezy przez Urząd Miasta w Szklarskiej Porębie, udział w konkursie jest bezpłatny. Więcej informacji o wyprawie można znaleźć na stronie internetowej www.aurun.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group